Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B8 Variant

aprox99, 2 lata temu
Silnik 2.0 TDI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Rok produkcji 2018
Volkswagen Passat B8 Variant 2.0 TDI BlueMotion Technology 150KM 110kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Robiłem kilka jazd próbnych passatami i we wszystkich dudniły tylne hamulce przy hamowaniu.Widzę rdzę na tarczach,muszę zobaczyć co tam się dzieje.
Mam Passata z 2018 r.z SRC czyli Adblue ale nie żaden Bluemotion.Dlatego ta opinia tutaj.Miałem wiele samochodów,przed tym Passatem Audi A4 B9 diesel 190KM z 2017 roku.Postaram się obiektywnie ocenić to auto ale ocena bierze się z przesiadki z A4 a nie poloneza.Dlatego takie rozbieżne opinie Zużycie paliwa w mieście około 6l Autostrada pomiędzy 130-140 5,2L Przy spokojnej jeździe poza miastem 4,5L Jestem raczej defensywnym kierowcą W innych autach,Mondeo,Carisma,Laguna czy Insignia przy 140 ciągle drgała mniej czy więcej kierownica.W Passacie tak jak w A4 tego nie ma Przy sprzedaży nie trzeba się z tym autem bujać jak z oplami czy innymi i dostaje się jeszcze rozsądne pieniądze.Laguny z 2016 roku nie mogłem 6 miesięcy sprzedać chciaż miała full wyposażenie, dlatego koniec z tymi markami
Silnik 150KM jest w zupełności wystarczający.Stojąc na światłach go nie słychać,jedynie przy wypalaniu DPF trochę chodzi jak starszy diesel.Nigdy nie miałem auta które tak mało paliło, Trasa 1000 km do Niemiec ,zużycie pomiędzy 130-!40 km/h około 5,1 L.Fajnie wchodzi na obroty i jest cichy wbrew wielu opiniom.Nie wiem czy bierze olej ,bo na razie nie. Kiedyś geneowano z 2L 75 koni i nikt nie mekał,teraz mają po 200 i ciągle mało.Czyste 5 gwiazdek
Dają 5 gwiazdek.Manual jest ok ,niekiedy jak zimny coś tam lekko chaczy ale ogólnie ok.Automatami nie jeżdżę dla mnie to szmelc
Uważam że to jest niedorobione.A4 B9 ze sportowym zawieszeniem bujało jak ponton dlatego sprzedałem.Passat jest stabilniejszy ale dla mnie trochę za miękki.Karosseria ciągle pracuje i buja nawet na idealnej drodze.Najmniejsze nierówności są przenoszone na bude.Ciągle drga karoseria we fieście mojej żony jest bardziej stabilnie
Tu nie ma o czym mówić,Miejsca najwięcej w klasie,w śrdku lepsze materiały niż w A4 B9.Niekiedy coś tam lekko cyknie,w A4 było gorzej.Dla mnie siedzenia trochę za miękkie,dla kolegi z pracy za twarde i taki mijamy się w ocenie.mam Full LED,bajka
Duża buda,ale jest ok.To nie fiesta.Są tacy co muszą widzieć maskę,ja nie
Nie mam zarzutu tylko dlaczego zawsze obsługa tampomatu czy ogranicznika prędkosci taka skomplikowana.W BMW F31 był jeden przycisk do ogranicznika a w Lagunie jeden do tempomatu.Te wszystkie resety zapamiętanej prędkosci czy pzyspieszenie przyciskami jest niepotrzebne.Poza tym ok
Bezproblemowo
Tu nie ma o czym gadać
Powiem tak A4 B9 był cichszy od Passata .Tak do 130,140 jest dobrze.Silnik mało słychać,szumy wiatru .Mogło by być lepiej ale jest tak na ganicy.Chciałem kupić Mercedesa c Klase kombi.Po jeździe próbnej byłem rozczarowany,tam jest dopiero głośno.Jak o tym powiedziałem sprzedawcy to zdawkowo odpowiedział: Wiemy że nasze silniki są głośne.Dlatego jak mijam C klasę diesla to się śmieję bo każdy myśli jaki to tam ie jest komfort
Ubezpieczenie pomiędzy A4 b4 a Passatem w Niemczech 140Euro tańsze w oku u Passata.Części mnóstwo nawet z 2 ręki
Gdyby byę troszkę cichszy,twardszy to byłby idealny samochód

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI BlueMotion Technology 150KM 110kW [l/100km]

6,1
6,2