Ocena kierowcy - Volkswagen Polo II Hatchback

Rok produkcji 1992
Volkswagen Polo II Hatchback 1.0 45KM 33kW 1985-1992 - Oceń swoje auto
Silnik : pojemnośc 1048cm3, ale dynamika doskonała
Silnik : doskonała elastyczność
Układ hamulcowy : staje prawie w miejscu
Zawieszenie : dzielnie walczy z polskimi drogami
autko małe, niezawodne. dojeżdżałem nim do pracy w tartaku. pracę zmieniłem,więc jeżdzę rodziców astrą, a za rok kupi się mercedesa c- klasę 2,2 cdi. siostra jeździ teraz polóweczką i żadnych awari nie miała
troche pali, ale to wina skrzyni- tylko 4 biegi. elastyczność doskonała, przy 80km/godz. nie słychać silnika. delikatnie naciśnie się na gaz i po chwili 100 na liczniku
biegi lekko wchodzą, ale jest ich tylko 4 :(. wadą może być bardzo długi drążek zmiany biegów
leśną drogą 80km/godz. astrą bałem się tak jechać. dobrze trzyma się drogi, ale przy prędkości ponad 110 nieprzyjemnie buja
widać wszystko, tylko znów to lusterko wewnętrzne, albo mój wzrost- 190cm wzrostu
wszystko na swoim miejscu. bardzo szybko można ię przyzwyczaić. bagażnik pojemny
długo sie nagrzewa, ale z parą też szybko sobie radzi
samochód dla małych ludzi, zwłaszcza z tyłu. jak prowadzę ,to za mną tylko dziecko siądzie- małe dziecko lub w foteliku.
przy 80km/godz. nie słychać silnika:), pęd powietrza nie drażni jak w astrze
ceny części to za dobrze nie znam- bo polóweczka nie zepsuła się pod moim panowaniem i co dziwne siostra, która teraz głównie jeździ tym samochodem też nic nie zepsuła. z naszych obliczeń wynika, że pali ok 7/100 -wina skrzyni
zapłaciłem za nie 3500(z opłatami) i warte było tej ceny. gdyby było trochę większe i miało 5-ty bieg (patrz młodsze roczniki) to byłby naprawdę dobrym samochodem
mała awaria części tłumika, ale to wina naturalnego zużycia. padłą też żarówka od światła stopu
nic takiego sie nie zdarzyło

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 45KM 33kW [l/100km]

7,3