Lista ocen Volkswagen Polo II Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW 1989-1994 (37) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KRUGER
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
Ekonomiczność na trasie przy 80/90km na godz. jest doskonała. W trzy dorosłe osoby+pełen bagażnik i jeszcze graty w środku, jadąc połowę trasy po górach, połowę po ekspresówkach spalił mi 5.5litra, (dokładnie liczyłem). Przy ostrej jeździe (średnio 110~~120km/h) spalanie wzrasta do ok. 6,5litra. W mieście w lecie, przy normalnej jeździe to 6,5/7,0litrów, natomiast w zimie jest gorzej-8,0litrów to w mieście minimum. Czasem dochodziło mi do...
~NEWasek1
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
Za duża masa do tego autka i braku piątego biegu aby marzyć o ekonomicznej jeździe przy dużej prędkości ale po mieście jest OK. Licząc że się jeździ samemu a nie z całą rodziną. Gorzej jest jak jest komplet w autku bo się dużej rozpędza ale to jest wina tego silniczka 1.0 . Naprawy to już gorzej jak się kasy niema. Wymiany i takie tam to systematycznie aby długo nim jeździć, mój ma 225tys km i dalej śmiga na półsyntetyku.
~Pyjo // pyjohead@o2.pl //
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
Zużycie da się przeżyć, chociaż silnik 1,3 potrafią nawet mniej spalić, a kucyków mają jednak więcej ;) przeglądy/naprawy - prawie wszystko można zrobić samemu pod blokiem lub w garażu - auto starszej daty więc bez zbędnych udziwnień technologicznych :) No i masa części na szrocie lub na forach takich jak VW Polo Klub Polska
~endriu
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
autko bardzo ekonomiczne o ile ktoś nie ma ciężkiej nogi. ja sam lubię jeździć dynamicznie, toteż tankuję auto co miesiąc za ok. 80zł. wystarcza to do codziennego poruszania się po mieście i comiesięcznych powrotów do oddalonego o 100km domu rodzinnego. koszty napraw również są niewielkie, a części łatwo dostępne.
~Klukowski
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
no tu ciężko jest z silnikiem 1,0l i 4-biegową skrzynią powiedzieć że jest oszczędny, może kwestia stylu jazdy, ale 10-12l/100km trzeba się z tym liczyć jak dla początkowego kierowcy to dobry wynik, ale silnik z 1,3l pali tyle samo, tu może jest wina skrzyni...
~a.sl@op.pl
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
jeżdżę delikatnie, w mieście min. 7,5l/100 w lato LPG, w zimie z ogrzewaniem ok.9-10 l/100 LPG, w trasie 5,5l/100 LPG w lato (bardzo mało!!!). Naprawy zależnie od mechanika różnie - np.uszczelka pod głowicą zapłaciłem 530 zł z białkowaniem
~marys801
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
regularna wymiana pasków i płynów eksploatacyjnych i wszystko ok.spalanie-na trasie-100-120km/h-ok 5,8l(sam sprawdzałem),-w mieście jak sie mocniej przyciścnie to nawet 8l, średnie około 6,4l na 100km-jak na polskę to niezła ekonomia!!!!
~pietia
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
Samochód ekonomiczny pod wieloma względami. Zuzycie paliwa na przyzwoitym poziomie (na trasie schodził do 5 l/100 km). Ceny przeglądów i napraw umiarkowanie wysokie (przy korzystaniu z dobrych jakościowo zamienników to juz w ogóle).
~raf.magia@interia.pl
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
Pojemność 1043 tak że nie mogę narzekać poprostu oszczędny i nawet gazu mi się nie opłaca w niego ładować bo było by to bez sensu :) A gdybym miał piąty bieg to by palił jeszcze mniej :)
~jart@wp.pl
Hatchback 1.0 KAT 45KM 33kW
W normalnych warunkach zużycie takie jakie podaje producent (5,3). Zimą no i w mieśćie nieznacznie się zwiększa, ale mimo tego jest mocnym atutem tego samochodu.
Volkswagen Polo II Hatchback