Lista ocen Volkswagen Polo II Hatchback 1.4 D 48KM 35kW 1990-1994 (25) - Silnik

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wojo02@wp.pl
Hatchback 1.4 D 48KM 35kW
Silnik rewelacja, jak kupiłem przy 210 tyś to zmieniłem sprzęgło, rozrząd, szczotki w rozruszniku i świece żarowe. Od tej pory zrobiłem ponad 70 tyś nic się nie dzieje. Ważne aby wymieniać olej co 7500 km. Ja jeżdzę na platinum semisytetic. Olej weźmie od wymiany do wymiany 0.5 litra. Także nie narzekam. Gdy wymienione świece, pali w zimie, nawet na -27 stopni, oczywście nie od razu, ale za 5 razem nie ma problemu.
~hubert1986
Hatchback 1.4 D 48KM 35kW
o elastyczności można zapomnąć-jak doda mu sie dużo za gazu to go muli, wrażliwy na paliwo-na lewym paliwie wogóle nie chce przyspieszać i przerywa. jest dość głośny i drży! ale za to mało pali i jak sie bujnie w trasie to nawet ładnie sie jedzie! -nic w nim nie ma prawa sie popsuć-bardzo trwały -jak na tak mały silnik całkiem niezły
~matbros@o2.pl
Hatchback 1.4 D 48KM 35kW
Polówka ma przebieg 260000tys Jest to raczej prawdziwy przebieg ponieważ kupiłem od znajomej a ona go sama sprowadziła.Oprócz wymiany oleju i filtrów wymieniłem świece żarowe .Śilnik jest przeciętny.Bierze około 1,3l oleju na 9000tyś km.Jeżcze raczej ekonomicznie zawsze do 100km/h nie zachwyca ale nie jest najgorszy.Ja nic w nim nie grzebałem i znajoma też.
~Waldek
Hatchback 1.4 D 48KM 35kW
Padły poduszki pod silnikiem więc trochę nim trzęsie, wymiana i z głowy. Oceniam go dobrze mimo lekkiej ospałości, ale jak dochodzi do max momentu obrotowego to ożywia się. Nie zdażyło się żeby nie odpalił, nawet w duże mrozy a stoi pod chmurką.
~tasu@o2.pl
Hatchback 1.4 D 48KM 35kW
silnik jest to dla mnie mistrzostwo silnik dojedzie do 500tys bez remontu tylko wymieniac plyny i oleje :) oczywiscie alternator i rozrusznik pojda szybciej :) tak ok po 230tys
~Bombay
Hatchback 1.4 D 48KM 35kW
Stare auto, mały diesel - jednym słowem kultura do bani a elastyczność taka sobie, ale moc wystarcza, świetnie jeździ się po górach. Mam moje POLO 8 miesięcy i zrobiłem 25000 km
~Magda
Hatchback 1.4 D 48KM 35kW
Demon prędkości to to nie jest, ale ma rekordowo niskie spalanie przy ekonomicznej jezdzie. W trasie 3.3, miasto o litr, półtora więcej
~PRZEMKO
Hatchback 1.4 D 48KM 35kW
Silnik pracuje super jak na klekota nie za cicho i nie za glosno w sam raz Szalu nie robi z predkosciami ale mozna 150km/h przy dobryn rozpedzie
~adasko
Hatchback 1.4 D 48KM 35kW
trochę głośny i mułowaty, pobiera ok litra oleju miedzy wymianami jednak spalanie wynagradza wszystkie mankamenty.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Polo II Hatchback 1.4 D 48KM 35kW
~maciej cz.
Hatchback 1.4 D 48KM 35kW
nie miałem zadnych problemów z silnikiem, nawet jestem zaskoczony, ze jak na diesla ma tak duże przyspieszenie i dynamike...
Volkswagen Polo II Hatchback