Lista ocen Volkswagen Polo III Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1995-2001 (99) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 94 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~domel86
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Idealny samochód na wyprawy poza miasto, ale również do jazdy po mieście - spalanie na trasie w granicach 5-5.5l/100km, w mieście 7-7.5l/100km. Jeśli chodzi o koszt napraw, to dużo jest zamienników - ich cena niby mniejsza dużo, ale nie polecam. Jeśli części to dobrych firm - termostat np. 60zł a nie 40.
~tjemiolo@poczta.onet.pl
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Jak na silnik 1,4 dobrze. Nawet przy obciażeniu i b. szybkiej jeździe trudno przekroczyć 8,5 litra na polskich drogach. Test wykonany w Niemczech, na autostradzie, gdy średnia z przejazdu przez ten kraj wyszła ponad 120 km/h wyszedł 7,2l/100km. Według mnie dobrze. W mieście pali pomiędzy 7 a 8 litrów (w-wa).
~Adrian
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Jeździłem Polówką 7 lat i jeśli chodzi o spalanie to jestem bardzo bardzo bardzo zadowolony. W mieście i na krótkich trasach spokojnie bez oszczędzania palił 6l a przy oszczędnej jeździe nawet 5. Tylko na autostradach przy 120-140 km/h spalał dość sporo koło 7/8l.
~ptasznik
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
warszawa/poza warszawa w proporcjach 1/4, dosc dynamicznie 6.5-7 litrow. zachecony, moze nieslusznie zaslyszanymi opowiesciami, w aso nigdy nie bylem. przy uzywanym, bez gwarancji samochodzie solidny warsztat to jednak podstawa, jak zreszta w przypadku innych marek
~Andrzej
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
No i tutaj jest duza roznica... Gdybym mial tym autem jezdzic tylko po trasie to bylbym szczesliwy. NAtomiast jest to auto miejskie no i 8,5 l/100 ( tylko miasto) to nic nadzwyczajnego. Najlepszy wynik 7,9 a najgorszy 9. W trasie ~5,5
~Adam
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
4.9l na trasie do 110 km/h, miasto 7l, srednio 5.5l - dla mnie rewelacja jak na 1.4. Ceny napraw i przegladow bardzo niskie, trzeba tylko sobie znalezc dobry serwis i ZA ZADNE SKARBY NIE ASO (jesli sie chce wyjechac w pelni swoim samochodem)
~Bert
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
średnio 6,1. Trasa 5,0-5,5. Nie jestem żółwiem i bardzo lubię pedał gazu. Przeglądy nie są drogie. Naprawy również. Dla mnie zamożnych sporo części używanych i "podróbek". Klocki hamulcowe-po 67 tys wyglądają bardzo zdrowo. Jeszcze 30-40 tys przed nimi.
~malyyx
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Jak na taki mały silnik auto bardzo dynamiczne do jazdy w mieście. Minimalnie w trasie zszedłem do 4.9l/100. Zimą w cyklu mieszanym i krótkimi dystansami w mieście spalanie około 7-7.5. W pozostałych porach roku średnio 6-6.5.
~Tomek
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
W trasie przy prędkości ok. 120 km/h spala niecałe 6 litrów. Po mieście wynik ten wzrasta do ok. 8,5l lub maksymalnie 9l zimą (bardzo krótkie odcinki). Autostrada 140 km/h to spalanie dokładnie 6,2l (cały zbiornik 100% autostrady).
~Kamil
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
5,4 trasa 6,5 srednio 9,0 max! trzeba auto wyczuc poprosto.. ja np przy rozpedzaniu go nie przekraczam 3tys na obrotomierzu i spala srednio 6,5 litra benz. ZADOWALAJĄCO! ani nie mysle o gazie.. bo po co.. 22zl/100km na benzynie.
Volkswagen Polo III Hatchback