Lista ocen Volkswagen Polo III Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1995-2001 (99) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 94 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~coffee_man
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Gdyby nie to, że kilka razy tankowałem Forda Ka, to by mnie w fotel wgniotło. Co do cen części to jak na stary samochód jeszcze za drogo. Nie miałem żadnych usterek, a wymieniłem jedynie elementy zużyte przez 15 lat jeżdżenia. Po wymianach potrafi się odwdzięczyć niezawodnością. Zadziwiła mnie solidność cylinderków w układzie hamulcowym. Wyglądały fatalnie, ale mechanik zbadał je i stwierdził, że nie wymienia, bo po co sprawny element naprawiać.
~giernal
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Ośmiozaworowy silnik 1.4 produkcji VW liczy już sobie około 20 lat, więc siłą rzeczy nie może być zbytnio ekonomiczny. W tej klasie samochodów nie trudno doszukać się bezpośrednich rywali, którzy przy jednakowej pojemności motoru oferują dużo większą moc i mniejsze spalanie. Na szczęście dzięki nieskomplikowanej budowie oraz szerokiej palecie części zamiennych jego serwisowanie nie jest przesadnie kosztowne.
~Paweł
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Nie jest to najoszczędniejszy samochód, jeśli chodzi o zużycie paliwa (rekordy oszczędności bije silnik diesla w polo III, ale mój to benzyniak 1,4), w mieście pali ok. 8l/100km, zimą nawet i ok. 10. W trasie nie przekracza 7l/100km. Dużo części używanych dostępnych przez internet. Wymieniałem np. podnośnik szyby - manualny, cena 100zł plus wysyłka. Sprzęgło Sachs - nowe 480zł (po takim przebiegu trzeba było wymienić.
~azazello86
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Codziennie 2x35 km w większości cykl pozamiejski, wychodzi mi 5,7 w lecie 6,4 w zimie. Raczej wyprzedzam niż jestem wyprzedzany co nie znaczy że nie staram się choć po części stosować do zasad eco-drivingu. W mieście tak do 60 km/h samochód jest zrywny. Powyżej 100 km/h każde wyprzedzanie niestety trzeba planować (redukcja do IV czasami III ) i wtedy zdarza mi się przekraczać 4000 rpm.
~herf@wp.pl
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Spalanie pozytywnie zaskakuje. Na trasie mój rekord to 4,4/100. Średnia od nowości: 6,1/100. Trzeba jednak umieć korzystać z elastyczności silnika - ciężka noga znacząco wzmaga apetyt. Przeglądy we własnym zakresie - dużo taniej i solidniej niż w ASO (o ASO potem). Ceny części umiarkowanie wysokie, ale kupuje się tylko materiały eksploatacyjne. Mało poważnych wydatków.
~Podjuk GG: 1123566
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Zużycie paliwa - sami widzicie, trudno znaleźć benzynowe ekonomiczniejsze autko. Ceny części też zadawalające, ale nie w serwisie - pod żadnym pozorem nie jedźcie do serwisu (byłem 1 raz z wymianą paska rozrządu - prawie 1000 zł - mój mechanik - 350 zł). U jakiegokolwiek mechanika macie wymiany/naprawy za 1/3 ceny i to z dobrymi zamiennikami.
~Robert
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
DOskonale. Polo Classic waży tonę. Z dodatkowymi trzema dorosłymi osobami na pokładzie, po górach ale jeżdzie z głową nie wychodzi ponad 5,5. Wyjazdy rodzinne z zastosowaniem zasad ecodriving-u pozwala spaść o kolejny litr-do 4,6 litra. Mały-duży, (polo classic 450 litrów na "najpotrzebniejsze" rzeczy żony i córki) ekonomiczny samochód
~arekv2
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Tu daje zasłużoną 5. Auto jest bardzo ekonomiczne co mogę z czystym sumieniem stwierdzić porównując jego spalanie do moich poprzednich limuzyn (felka i nubira- komfort i przyśpieszenie takie samo a spalanie o niebo niższe). Co do napraw to wymieniłem cewkę zapłonową i olej w skrzyni+simering wybieraka - koszt 200 zł
~Dominik
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Jestem bardzo zadowolony z tego auta. Mój styl jazdy jest bardzo ekonomiczny ,ale nie mule samochodu i od czasu do czasu przyciskam gazu. Ale jestem bardzo zadowolony, polecam! Jeszcze raz polecam, jak na ten rocznik to mam bardzo bogatą wersję i bardzo przyjemnie się jeździ tym samochodem.

Volkswagen Polo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~manutd88
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
No i najwyższa ocena w mojej wypowiedzi na sam koniec. Pod tym względem uwielbiam ten samochodzik. Zmiana biegów przy 2 tys. obrotów 1/3 trasy pokonuję w mieście i spalanie śr. 5,7L/100 km. Sprawdzone na 45 pełnych zbiornikach. Lanie PB95 Super czy Power bez sensu spalanie takie same.
Volkswagen Polo III Hatchback