Lista ocen Volkswagen Polo III (443) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 419 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zbyszek. zetperon@pik-net.pl
Hatchback 1.3 55KM 40kW
Teraz skrzynia jest OK. Ale po przejechaniu 20 tys km, zaczęła chaczyć. Zdecydowanie pomaga wymiana oleju w skrzyni, który wg ksiązki serwisowej i serwisu VW nie powinno się wymieniać - co JEST TOTALNĄ BZDURĄ !!!!. Obecnie olej wymieniam co 30 tys km. Skrzynia w Polo ma jeden feler. W dni letnie i gorące (30 st celsjusza i więcej) po dłuższej jeździe, biegi zmienia się z oporem. Tak było zawsze od nowości. I to nie tylko mój samochów. Cały...
~ChavezDing
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Ocenę zaniżają kiepskie łożyska w skrzyni. Kosz części nie jest wysoki, ale za przeprowadzenie tej naprawy trzeba słono zapłacić (ok. 1000 - 1200 pln) Od zaprzyjaźnionego mechanika wiem, że to bolączka skrzyń montowanych w tych silnikach (i dotyczy zarówno Polo jak i Ibizy) Po wymianie natomiast skrzynia pracuje poprawnie. Nie ma problemów z wbijaniem biegów, nic nie haczy, ale nie jest to też jakiś majstersztyk konstruktorski (chociaż w...
~Hike83
Hatchback 1.4 TDI 75KM 55kW
Skrzynia działa doskonale gdy tylko dba się o pilnowanie poziomu oleju! Jeżeli oleju jest za mało zaczyna hałasować przy przełączaniu z 2 na 3 bieg. Żaden bieg się nie zacina, precyzyjna, zdecydowanie lepiej niż w Audi 80 gdzie ciągle zacinał się wsteczny! Czytałem, że skrzynia to największa bolączka Polo i może przy 300-400 tyś przebiegu tak jest - znaleźć diesla z prawdziwym przebiegiem to zwykła loteria z szansami jak 1 do 500 :)
~cxpeky63
Hatchback 1.9 SDI 64KM 47kW
Hmm skrzynia. Nawet z taką małą mocą 5 biegów to mało, może to wina (NIE)zgrania z sinikiem. 5 bieg: 2000obr to 80km/h 3000obr to 110km/h i zaczyna wyć gdyby był 6ty można by jechać 130 a więcej nie potrzeba na polskich autostradach. 4500obr 5ty bieg 155km/h ale wydaje się że sinik zaraz wyskoczy. Myślę że do 3500(120-130km/h) można jeżdzić i nic mu nie będzie, tylko kierowca i pasażerowie ogłuchną. ;p
~stalowycieciu@gmail.com
Hatchback 1.0 45KM 33kW
Jak na 15-letni pojazd, dla mnie jako 3. właściciela skrzynia biegów nadal pracuje niezawodnie. Nie zauważyłem żadnych \"martwych punktów\", spadków obrotów, czy czegokolwiek podobnego. Śmiało można wrzucać \"piąteczkę\" i spokojnie jechać. Czasem może jedynie denerwować chyba zbyt blisko położony bieg wsteczny w porównaniu do reszty. Czasem po prostu \"nie wbija\", ale jest to kwestia przyzwyczajenia.
~CriseQ
Kombi 1.4 i 16V 75KM 55kW
Tutaj należy się wielki plus za jazdę do przodu. Skrzynia pozwala na bardzo dynamiczne zmienianie biegów dzięki temu, że nie wymaga aż tak precyzyjnych ruchów po torze tylko wręcz ślizgiem można operować drążkiem od 1 do 5. Jeśli chodzi o wrzucanie wstecznego czasem potrafi zgrzytnąć. Prawdopodobnie jest coś na rzeczy z synchronizatorem i w tym autku jest to powszechne.
~Klima
Kombi 1.4 i 60KM 44kW
Trochę krótka ale za to polo śmiga jak szalone. Do 120 idzie bardzo dobrze później to trochę już piłowanie silnika ale da się :D. Granica to 150-160 ale to już kawałek prostej musi być. Trzeba uważać na skrzynie bo zdążają się awarie rozpada się mechanizm różnicowy i robi dziurę w skrzyni. Jeszcze nie miałem w tym aucie takiego zdążenia ale w poprzedniku vento tak.
~bodler@wp.pl
Hatchback 1.7 SDI 60KM 44kW
Fatalna! Jedną juz musiałem wymienić. Za słaba jak na ten silnik. Jeżeli ktoś porusza się powoli nie powinien mieć większych kłopotów. Przy dynamicznej jeździe trzeba na nią bardzo uważać. (skrzynia to słaba strona wszystkich volkswagenów). Do tego dochodzi szybko zużywające sie sprzęgło! Uwaga nie można go dostać inaczej jak przez ASO a to słono kosztuje. (ok 1000 zł)
~citizen
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Skrzynia biegów działa bez zarzutów. Co prawda jest zabrudzona olejem, ale przy takim przebiegu sądzę ma prawo. Nie pozostawia na szczęście jeszcze plam na parkingu ;). Nie chce mi się uszczelniać na wybieraku i przy jednej półosi. Myślę, że 90% niedomagań skrzyń biegów wynika tylko i wyłącznie ze "złego traktowania", nic poza tym.
~pstemek
Hatchback 1.9 SDI 64KM 47kW
Skrzynia byla remontowana przy przebiegu 190 000, generalnie nie sa to czesto spotykane silniki i ze skrzyniami tez nie jest latwo, ale naprawiona zostala za 600 zl o ile pamietam, a uzywane widzialem na allegro po 1400. Tak jak mowilem przelozenia krotkie, ale ladnie sie tylko rozprzedza do 100, pozniej to juz ciezko... no moze 120 :) szkoda ze nie tdi