Lista ocen Volkswagen Polo III Sedan (66) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 80 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~iommi
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
no coz... zuzycie paliwa mogloby byc mniejsze (zawsze to wiecej w portfelu), ale nie narzekam. Po wybprobowaniu roznych technik jazdy auto lubi sie odwdzieczyc - u mnie spalanie spadlo z 9l (lato) na 7,9l (zima) ceny napraw - nie wiem i mam nadzieje ze sie nie dowiem :) ps. ostatnio montowalem oslone silnika - na gieldzie 60zl + 25zl srubki i podkladki (kupowane w aso), wiec ujdzie
~skluba@poczta.fm
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
wykonanie ; termostat-wymiana , siedzenie kierowcy, korektor siły hamowania kól tylnych, układ wydechowy, kopułka, rozdzielacz kable, korozja pewniw dosyć szybko by go zaatakowała w okresie 14 lat 2 razy był całkowicie konserwowany oddołu, bardzo dużo zamienników więc ceny części zamiennych nie rujnują, natomiast cena zakupu nowego samochodu jest znaczna w porównaniu do konkurencji
~Mikolaj
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Polówka na trasie Niemcy - Polska ok600km spala srednio 10l gazu. (prędkosc 120-140km/h) W trasie spokojniejszej spokojnie można zejsc do 8l. Zrobilem na mojej instalacji ok 80tys. km i przez 4 lata nigdy mnie nie zawiodła. Z ręką na sercu polecam to auto jako auto do pracy lub jako pierwszy samochód. Pozd
~zzzz
Sedan 1.4 i 16V 75KM 55kW
Na trasie około 40 km w dwie strony z czego około 10 km po mieście a reszta drogi mieszanie spalał średnio 8l gazu przy normalnej jeździe. Duże znaczenie miała stacja, na takich małych przy drodze ledwo 350 km na zbiorniku a na BP 450 km na zbiorniku więc różnica spora, a cena gazu na obu stacjach taka sama ...
~Wojas
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Spalanie ostatnio robilem test przez 5 miesięcy przejechałem 15 200km, spaliłem 1032 litrów paliwa czyli średnio 6,78 litrów/100km z tego 2/3 trasa z tego ok 1500km autostrada przy pred. 150km/h. Najlepszy wynik 4.5 litra/100km na trasie. Ceny częsci nie za tanie, naprawy przeciętne poza Autoryzowanym Serwisem VW
~shaddy@o2.pl
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
na trasie wcale nie jest glodny, przy dynamicznej jezdzie zuzycie 5l bezyny jest rzecza normalna.w miescie to tylko 7l. serwisowanie w aso troche kosztuje ale VW naprawic potrafi kazdy i ceny serwisu sa nie wysokie a ceny czesci nie wygurowane, to jeszcze zalezy od sklepu pewnie.
~d.kunikowski@poczta.fm
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
ceny przeglądów i części w serwisie to kosmos, spora dostępność zamienników. Zużycie paliwa realne 7 litrów, na trasie poniżej 6,5 litra nie ma mowy (prędkości 90-120 km/h). W mieście pije jak smok - 8,5 litra przy delikatnej jeżdzie to za dużo na tak małe auto
~Rufus
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Dawniej cztery osoby(wagi normalnej) + bagaz 5,2 litra benzyny (wypad do Zakopca mierzone na 400km).Teraz okolo 7l gazu przy jezdzie normalnej(30%miasto, 70%trasa).Ale jak mnie cos napadnie(170km/h) to 10l tez spali ;-) Generalnie to oszczedne autko
~plprko@wp.pl
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Przy \"emeryckim\" tempie potrafi zejść do 6l, przy utrzymywaniu pędkości 90 km/h (częste wyprzedzanie aut jadących 60-80 km/h) dochodzi do 7l. Naprawy dosyć tanie, na poziomie aut z tego okresu. Naprawy mało skomlikowane.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Polo III Sedan
5,2
7,7
9,4
~arczi1313@o2.pl
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Miasto 7-8, trasa przy jeździe ponad 120km/h ok 6l, nie przekraczając 120km/h można nawet osiągnąć 5l. Ceny częsci i przeglądów umiarkowane,poza serwisami dilerskimi (wymiana paska rozrządu 2 tyś zł w Auto Viva Warszawa).
Volkswagen Polo III Sedan