Ocena kierowcy - Volkswagen Polo III Sedan

Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1997
Volkswagen Polo III Sedan 1.4 i 60KM 44kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Zanim kupisz sprawdż skrzynię i sprzęgło
Silnik : Ja miałem przedstawiony full service, a Ty..?
Układ hamulcowy : Jest super, a nawet troszkę za bardzo
Silnik 1,4 jest jednostką lubącą obroty pow. 3000 obr/min. Poniżej to jakby turbo dziura. Nigdy nie dał mi powodów do jakichkolwiek problemów! Olej wymieniam co 15tyś. szabix@wp.pl
Bardzo krótka jedynka, na piątym biegu można dość dynamicznie jechać w zakresie 110 - 130 km/h. I to jest maksimum!!! Wszystko co leży poza tym zakresem, w omawianym aucie, należy do Marzycieli, Kiciarzy i tp.
Jak na auto miejskie Polo mogłoby mieć mniejszy promień skrętu. Męka! Poza tym wszystko pracuje z należytą dozą współudziału kierowcy.
Wszystko o wiele lepiej niż w bliźniaczym Seacie, ale te słupki przednie... Mogły by być węższe, za to lusterko wsteczne - boskie (i tryb pracy nocnej - rewelacja).
Gały są bardzo proste i to zapewne jest powodem, że uczyłem się ich tak długo.
Zero klimy, a przewiew, że "pałę urywa". Ciepełko czy chłodek? Wentylacja to pojęcie, które jest tu rozumiane z duuużym nadmiarem!
Mam 185 cm wzrostu, jest ok jeśli prowadzę lub jestem pasażerem, inne możliwości podróżowania tym autem uważam za niekomfortowe. Szczególnie osób mojego wzrostu na tylnym siedzeniu (foteliki dziecięce to całkiem inna historia).
Poniżej 100 km/h jest do wytrzymania, powyżej, no cóż, robi się głośniej ....
Dojeżdżam 3 km do pracy i tak wygląda 90% przebiegu opisywanego auta. Na pełnym zbiorniku jeżdżę spokojnie 6 tygodni. Na trasie ok. 7 l/100km pokonane w 50% na autostradzie z v=130 km/h.
Nasze pierwsze auto kupiliśmy od emerytowanej pDoktor. Kolor alpejskiej bieli i pełny serwis WV lub Audi to argumenty, przed którymi nie potrafiliśmy się oprzeć.
Jedynym bajerem w jaki jest wyposażony nasz pojazd są elektryczne sterowanie lusterek. Od 3 lat nic się poważnego nie wydarzyło, oprócz tego, że musieliśmy wymienić akumulator, i tyle...
Ślady rdzy w tych miejscach, które są najbardziej narażone, tj. maska silnika, nadkola kół przednich. Wymienione bolączki są wyrazem poruszaniem się (jak określiła właścicielka) "on irish roads". Zabezpieczenie w postaci hammerajtu całkowicie wystarczyło od powstrzymania rozprzestrzeniania ognisk rdzy

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

9,4