Ocena kierowcy - Volkswagen Polo III Sedan

Maciekityle, 12 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1998
Volkswagen Polo III Sedan 1.4 i 60KM 44kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Chyba silnik najbardziej... cichy i oszczędny. Jeśli będziemy o niego dbać to odwdzięczy nam się długim żywotem. Prostem, solidne auto typu włącz silnik i jedź. Mój samochód jest 98r. 153 tys. km i jeździ nadal... trudno teraz aby nowe auta nawet z tej niby \"lepszej półki\" tyle wytrzymały... a jak płatek śniegu wpadnie do wnętrza skomputeryzowanego silnika... ojej... heheeh.
Jest dobrze ale wiadomo nie idealnie. Jeżdżąc np. ford\'em escort\'em kombi fakt ma silnik 1,6 ale za to jest większy i cięższy jakoś lepiej się prowadził więc jeśli miałbym wybierać między VW polo a np. Ford\'em Focus\'em czy nawet Escort\'em to wziąłbym Ford\'a nie wiem czy to przez nieobiektywną fascynację tymi autami... ale chyba jednak są lepsze. Escort ojca ma już 20 lat i jeździ nadal (zobaczymy czy VW tyle wytrzyma;) nieznaczna rdza w paru miejscach hehe nawet wnętrze mi się bardziej podoba hehe no ale to o polówce mam pisać. Jeśli chodzi o wygląd z zewnątrz auto b. ładne ale wnętrze jest naprawdę koszmarne mimo, że jest z 98r. to jednak widziałem ładniejsze deski rozdzielcze aut w tej klasie i z tego roku. Kończąc... jeśli ktoś chce w miarę tani, źle nie wyglądający samochód a nie stać go na nowy to polecam poszukać zadbanej starej dobrej polówki lub forda
Jak dotąd nie było problemów z silnikiem. Dość cichy i w miarę dynamiczny oraz oszczędny... aby, że tak zażartuję porajdować trza wchodzić na wysokie obroty przy zmianie biegów. Wkońcu to 1,4 l a nie 3,2 V6 jak np. w alfie 159
Biegi wchodzą gładko.
Wiadomo to nie jest auto sportowe. Prowadzi się przeciętnie jak chyba każde w auto w tej klasie... niczym się nie wyróżnia.
Dobra. Jakoś nie ma z tym problemów.
Jak w każdym niemieckim aucie wszystko jest na swoim miejscu i pod ręką... czyli typowe szare-brzydko-niemieckie wnętrze auta hehe
Ta wersja nie miała jeszcze klimy więc w lato jest miazga lecz w zimę ogrzewanie działa ok.
Cóż... tu jest niezadobrze zwłaszcza dla wysokich(ok 180 cm) ludzi. Kiedy siedzę z tyłu to mam masakrycznie mało miejsca na nogi a kiedy wysiadam to wręcz muszę uprawiać gimnastykę zawodową... z przodu jest niewiele lepiej.
Wporządku... niski poziom hałasu
Tu jest ok. Silnik 1,4 l zużywa mało paliwa... dobrze się spisuje w aucie o takich gabarytach.
Czadów nie ma jeśli chodzi o bajery... ale jest to solidne, proste auto 4 koła, biegi, kierownica, silnik. Wsiadasz i jedziesz a nie ustawiasz czas zgaśnięcia świateł po wyłączeniu silnika.
Cóż... żle nie jest ale np. plastiki często pękają np. blokady drzwi musiałem wymienić na metalowe.
Jedyna z poważniejszych wymian to był wydech ale już jak go kupowałem to miał plamy rdzy poza tym ok. Auto jest z roku 1998 ma przejechane 153 tys. km. Jechałem nim w góre i w dół polski i nic się nie działo złego.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

Volkswagen Polo III Sedan