Ocena kierowcy - Volkswagen Polo III Sedan

Volkswagen Polo III Sedan 1.6 i 75KM 55kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dobra jednostka
Karoseria : Rdzewiejące tylne nadkola
Inne : Łożyska tylnych kół
Bardzo fajne autko, bardzo pojemne, można szybko przemieszczać się po mieście. W trasie też nie ma tragedii.
Bardzo dobry silnik, bezawaryjny. Mój pracuje na oleju syntetycznym Mobil 1. Od wymiany do wymiany nie bierze oleju. Jak na silnik o tej pojemności i mocy, w połączeniu z masą 940kg jest dynamiczny i elastyczny.
Biegi wchodzą precyzyjnie. Czasami gorzej z 1, ale ten typ tak ma, chyba, że się posmaruje w odpowiednich miejscach.
Pewnie się prowadzi, gładko pokonuje zakręty, troszkę gorzej spisuje się w koleinach
Dobra widoczność. Minusem jest słupek A oraz widoczność przez tylną szybę z racji wysokiego tyłu.(można się przyzwyczaić)
Bardzo dobra wentylacja(wersja bez klimy). Szybko się nagrzewa i grzeje jak w piekarniku. Doczepić się jedynie można do szybko brudzącego się filtra kabinowego.(15-20zł)
Przy wzroście powyżej 190 cm można znaleźć dobrą pozycję za kierownicą(dzięki regulacji fotela góra/dół). Niestety z tyłu nie ma zbyt wiele miejsca.
Wyciszenie troszkę gorszę jak w Astrze, o Audi nie wspominając, ale tragedii nie ma. Może to być także zaleta, jeżeli ktoś lubi słuchać silnika kręcącego się wyżej.
Spalanie w mieście nie zabija, oscyluje między 7-8,5l/km, w trasie normalne 6-6,5/100km. Jadąc oszczędnie moje osiągnięcie to 5,4l.
Obecna cena 4-6 tyś. myślę, że nie odstrasza.
Autko nie zawiodło mnie przez 10 lat, więc jest super. Drobne usterki się zdarzają, ale nie uniemożliwiają jazdę.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 75KM 55kW [l/100km]