Lista ocen Volkswagen Polo IV (225) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 297 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~daniel
Hatchback 1.9 SDI 64KM 47kW
Doskonale. Biorę pod uwagę klasę auta, ale... mam 197cm i siedzę o niebo wygodniej niż w wielkim kombi subaru, regulacja foteli kierowcy i pasażera na wysokość, regulacja kierownicy w dwu płaszczyznach daje wręcz nieograniczone możliwości. Za mną siedzi starsze dziecko, bo fotelik z najmłodszym już się w pozycji półleżącej nie zmieści. Ogólnie wiadomo, że samochody w każdej klasie rosną i polo tej generacji ma tyle samo przestrzeni w środku...
~Jack
Hatchback 1.9 SDI 64KM 47kW
Kierowca jak na tak małe autko ma sporo przestrzeni i da się w miarę wygodnie siedzieć, wiem co mówię mam 190 cm wzrostu i pozycja za kierownicą mi odpowiada. Siedzi się wysoko, aczkolwiek fotele mają słabe trzymanie boczne. Dla dwóch osób z przodu jak najbardziej wygodnie, dla tych z tyłu już mniej, choć nie jest najgorzej. Słaba ocena podyktowana jest tym jak ciężko się wsiada się pasażerom do tyłu, za każdym razem pozbawiasz się godności (w...
~majk
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Z przodu super, z tyłu raczej dla 2 osób. Jadąc w dwie osoby, z tyłu mieszczą się dwa rowery bez kół (koła oczywiście odkręcone leżą obok :) Można śmiało wybrać się gdzieś dalej, bez montażu bagażnika rowerowego. Sam bagażnik ok. średnia w segmencie w tamtych latach. Fajnie, że pod nim jest schowane pełnowymiarowe koło, dziś rzadkość :) Ciekawostka, pomimo braku oznaczeń, samochód z 2002 roku ma ISOFIX, fajnie.
~ravenice1990
Hatchback 1.4 TDI 75KM 55kW
Ogólnie jeździmy we dwójkę więc nie wiem jak tam komfort z tyłu za moim fotelem wysuniętym do tyłu na max. Osobiście jak siądam z tyłu jest super (podłokietnik z tyłu rewelacja), ale czy przy dłuższej trasie też , tego nie wiem :(. Co do siedzeń przednich kubełkowe fotele rewelacyjnie trzymają mnie i pasażera w zakrętach, tyłek i barki nie uciekają odruchowa w odwrotna stronę.
~Zbynon
Hatchback 1.9 SDI 64KM 47kW
Najwięcej poruszam się samemu lub we dwoje. Mam 184 wzrostu i jest ok. Lubie siedzieć niżej i dalej. Dzięki możliwości ustawienia kierownicy w dwóch płaszczyznach mozna ustawić idealnie dla siebie. Podłokietnika brak (przyzwyczajenie z poprzednich samochodów) trzeba będzie jakiś kupić tylko jak widzę to większość jakieś lipne. Dużo miejsca nad głową. Z tyłu nie siadam to nie wiem.
~Radek
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
dla os. zakjmujących przednie miejsca powierzchnia jest bardzo duża mam 185 cm wzrostu spokojnie sie mieszcze nie przytłacza mnie wielkość, dla os. zajmujących tył po odsunięciu foteli przestrzeń wzrasta nie jest to bwielkość passata ale spokojnie można siedzieć, siedzenia sa bardzo wygodne nawet na dł. odległości.
~obiektywny kierowca choć lubi auta ze sportowym charakterem
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
jak to w małym samochodzie , z tyłu mało miejsca ale idzie przeżyć , z przodu dość dobrze choć przy dłuższych podróżach przestrzeni naprawdę brakuje i podróż staje sie męcząca; dla 5 dorosłych osób lub 4 dorosłe + fotelik dziecka -podróż takim autem to masakra.
~Andrzej
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
przód w sam raz, z tyłu troszkę przyciasno dla dorosłych osób, raczej dobre autko dla singla lub młodego małżeństwa z jednym dzieckiem, choć to już kwestia dyskusyjna, bo bagażnik raczej skromny i mimo składanych tylnych siedzeń ciężko coś konkretnego zapakować.
~Stigmen
Hatchback 1.4 i 80KM 59kW
duzo przestrzeni z przodu, moze denerwowac fakt ocierania przez kierowce prawym kolanem o kant deski rozdzielczej, z tyłu przy moim wzroscie(183cm)i odpowiednich ustawieniach fotela usiądą wygodnie 2 osoby,jednak zbyt pionowo ustawione jest oparcie tylnej kanapy.
~MM
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Jak na auto w swojej kategorii jest dobrze. Jestem dużych rozmiarów i mogę zająć wygodną pozycję za kierownicą. Żona drobnej postury - również bez zastrzeżeń. W innych autach nie mogła szybko znaleźć dobrej pozycji. Na szerokość - bardzo dobrze. Bagażnik - ok. 270 l - też w sam raz.