Lista ocen Volkswagen Polo IV (242) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 280 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dża
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Tutaj pochwała. Gdyby nie skrzynia, zapewne samochód byłby wolno toczącym się wołem. Dość krótkie pierwsze trzy przełożenia gwarantują przyzwoitą dynamikę. Biegi wchodzą bardzo pewnie z "kliknięciem". Nic nie haczy, nic nie zgrzyta. Nie można powiedzieć złego słowa. Dynamika od 0-60km/h (po co więcej w mieście) jest przyzwoita. To nie zawalidroga. Prędkość przelotowa 140km/h nie stanowi problemu - ale spalanie przy takim obciążeniu pozostawia...
~Tadeusz
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Do skrzyni jako takiej nic nie mam, w moim egzemplarzu biegi wchodzą bez gładko, bez trudu. Przełożenia są jednak tak dobrane, że np. przy zmianie z 2 na 3 mamy do wyboru albo docisnąć na dwójce do tych 2700-8000 obrotów albo zabawić się w traktor na trójce. Winowajcą jest silnik, ale inne zestopniowanie skrzyni mogłoby pomóc, więc punkt odejmuję.
~Jack
Hatchback 1.9 SDI 64KM 47kW
Chodzą płynie z lekkim zatrzymaniem tak jak w każdej skrzyni waga, zawsze wchodzą w swoje miejsce i nie ma się do czego doczepić tak na prawdę, jedynie trójka czasem może zgrzytnąć jak ją za słabo popchniemy. Biegi mega elastyczne na 5 można jechać 50km/h w mieście ale i 140 na autostradzie jak już przy tym silniku to się uda.
~K.
Hatchback 1.9 TDI 131KM 96kW
bardzo prezycyjna. Przy moim przebiegu pracuje bez żadnych zawieszeń. Jedyne co mnie drażni to 6 bieg do właczenia którego trzeba użyć trochę siły - znaczy wyrobić sobie nawyki (na szczeęści nie używa sie go często. Porównując ją do skrzyni fiata, to włosi maja jeszcze jakieś 10 lat nauki w sprawie precyzyjności.....
~Marcin
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Biegi wchodzą lekko i precyzyjnie. Przy 50 tys km nagle poczas jazdy pedał sprzęgła, który chodzi normalnie bardzo lekko zaczął ciężko pracować,z oporem. W serwisie zbagatelizowali sprawę, tłumacząc...(za śmieszne żeby pisać)-wstyd!!!. Po 2 tyg, pękła tarcza sprzęgła! Zapłaciłem 1500 zł. Tak działa serwis (Poznan).
~Batory - batory@yahoo.com
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Jak już napisałem krótki bieg pierwszy i drugi. Ponadto skrzynia jest przeciętnie precyzyjna. Zdarza się (i to wkurza mnie bardzo), że podczas jazdy ze startu zatrzymanego, np.: spod świateł są problemy z wrzuceniem 1 biegu. Wtedy trzeba zupełnie jak w maluchu wrzucić dwójkę i dopiero jedynka swobodnie wchodzi.
~paweł_tazbir
Hatchback 1.4 TDI 75KM 55kW
Dam 4, tylko dlatego że faktycznie czasem zdarza się poprzez moje sprawdzenie,że kilkukrotnie na luzie próbuję wbić 1 bieg na światłach i zdarza mu się zaciąć, po prostu nie wchodzi. W innym przypadku jadąc płynnie, hamując silnikiem... nigdy nie miałem jakiegokolwiek problemu z żadnym biegiem.
~Bartek
Hatchback 1.9 TDI 131KM 96kW
Mega elastyczne na 3 leci 110km/h przy spokojnej jeździe przy 130km/h zapinam dopiero 6. Trzeba czasami w korku się namieszac bo prędkośc od 50-60km/h jest trudna do utrzymania albo za wysoki albo za niski bieg ale w normalnej jeździe bardzo fajnie się sprawuje.
~obiektywny kierowca choć lubi auta ze sportowym charakterem
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
skrzynia chodzi bardzo przyjemnie i jest dość precyzyjna, potrafi zadbać o sportowy charakter auta i dzięki niej można sie nawet troche pobawić w uliczne wyścigi ;) na 1,2,3 biegu przyspieszenie jest ok -(szczególnie w mieście) , później już gorzej.
~Krystian krystianpigan@o2.pl
Hatchback 1.9 TDI 131KM 96kW
działa bardzo precyzyjnie... delikatnie wchodzą przełożenia... po przesiądce z fiata punto , doznałem szoku... precyzja dużo lepsza... wada przy tym silniku jest zbyt długie przełożenie.... / szybka zmiana z DWA na TRZY może kończyć sie zgrzytem/