Lista ocen Volkswagen Polo IV (242) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 280 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Najlepszy element tego samochodu. Kiedy zdarza mi się pojeżdzić np. tydzień innym, wypożyczonym autem to później przesiadając się widzę różnicę in plus. Jednym paluszkiem. Ale mały minus bo czasami nie wchodzi tak jak trzeba wsteczny (rzadko).
~Junk
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Wymiana łożysk po 15.000 w skrzyni. Niesamowite żeby sypnęło się to co powinno przeżyć samo auto. Urwanie mocowania dźwigni zmiany biegów (pod podwoziem) - zjazd lawetą. Rozłaczenie dźwigni w czasie jazdy - serwis nie założył podkładek ????
~SAS
Hatchback 1.4 FSI 86KM 63kW
Bardzo płynna i elastyczna skrzynia, na piątce można się toczyć nawet 30km/h i silnik nie protestuje. Zbyt zestrojona pod dolne prędkości, dlatego czwórka w wyższych prędkościach daje mało dynamiki.
~Palec
Hatchback 1.9 TDI 101KM 74kW
Tutaj miałem spory problem skrzynia po prostu stukała jak szalona i musiałem ją naprawić koszt tego wszystkiego to 1500zł i sporo nerwów ale po naprawie jazda tym autem sprawia jeszcze więcej satysfakcji
~daniel
Hatchback 1.9 SDI 64KM 47kW
tu także duży pozytyw. Żadnych haczeń czy oporów. Niech za przykład będzie moja żona, która zadawała niedawno prawo jazdy, jeździła clio, aveo i fiestą i twierdzi, że tu skrzynia działa o niebo lepiej.
~misiek
Hatchback 1.9 TDI 131KM 96kW
To już moje drugie POLO z wbijaną skrzynią biegów, notoryczne kłopoty z zacinaniem się 1-wszego i wstecznego biegu. Tak to chodzi jak zegarek, biegi zmieniam bez problemów przy szybszej jeżdzie.
~chris31@wp.pl
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
do przodu rewelacja super dzwiek i takie przesakiwanie z jednego biegu na drugi. A ze wstecznym mam czasami ale bardzo malo problemu z wbiciem czasami wyskoczy i jest taki dziwny chalas ale ogolnie spoko:)
~damczer
Hatchback 1.4 TDI 75KM 55kW
Skrzynia jest precyzyjna i dobrze dopasowana do masy pojazdu i zespołu napędowego. Nie zdarzają się zgrzyty czy nie precyzyjne wbicia biegu. Nie mam zastrzeżeń.
~majk
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Bardzo dobrze, nie jechałem lepszą w tym segmencie z tego okresu. Krótkie przełożenia są ok. Brakuje 6, ale chyba tak można powiedzieć o każdej skrzyni pięciobiegowej.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Polo IV
5,3
7,3
~Sweaty
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Zero problemów, wszystko mimo dużego przebiegu chodzi idealnie. Minusem jest tylko krótkie przełożenie, przy wyższych prędkościach 5 bieg jest trochę za krótki.