Lista ocen Volkswagen Polo IV (198) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 324 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Batory - batory@yahoo.com
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Ogrzewanie doskonałe nie ma szans żeby szyby przednie i tylna zaparowały a nawet jeżeli tak się stanie z jakiegoś powodu to dmuchawa na poziomie 2 biegu (przy 3 osobach w samochodzie) oczyści szyby w ok. 2 minuty. I to niestety koniec zalet. Nawiewy w kokpicie są na złej wysokości: środkowych nawiewów nie da się skierować w dół co powoduje że dmuchają prosto w oczy!!! Podobnie boczne, są umiejscowione na takiej wysokości, że po odbiciu...
~damczer
Hatchback 1.4 TDI 75KM 55kW
Grzeje zimą bardzo dobrze, ale oczywiście gdy jest nagrzany silnik. Raz zdarzyło się, że ogrzewanie nie dało rady. Na trasie przy -30 st. ale to dość ciężkie warunki dla każdego auta więc i mały dieselek mógł nie dać rady. Klimatyzacja mocno obciąża ten silnik latem, odbiera chyba z 10KM bo od razu czuć różnicę na trasie i przy wyprzedzaniu. Minus za wynalazek zwany climatic. To w corsach zdarza się climatronic, a w polo od wielkiego dzwonu a...
~paweł_tazbir
Hatchback 1.4 TDI 75KM 55kW
Ten parament mógłby być lepszy. Nagrzewa się dość wolno, często trzeba przejechać ok 4-5 km,żeby zaczął łapać ciepło zdatne do ogrzania przy mrozach -5 stopni. Przy 0 stopniach temperatura łapie się po 2-3 km. Chłodzenie przy klimie manualnej wystarcza, aczkolwiek nie można oczekiwać cudów. W lato jest chłodno przyjemnie, przy nabiciu klimy na full mogło by być lepiej.
~Sweaty
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Grzanie nie jest najlepsze, często na zakrętach zawiewa zimnym powietrzem. Jest to chyba usterka w każdej polówce z tego okresu. Da się z tym żyć, ale jest to trochę denerwujące. Klima za to spisuje się dobrze, już 6 rok, a gaz praktycznie nie ubywa. Dla porównania w Fordzie rodziców po 2 latach padła sprężarka. Tu nic się nie dzieje
~Jack
Hatchback 1.9 SDI 64KM 47kW
To diesel więc wolno się nagrzewa, przy -5 wskazówka zaczyna się ruszać dopiero po jakiś 15 km. Po nagrzaniu cieplutko jak w saunie. Klimy nie posiadam a sam nawiew chodzi bardzo głośno na najwyższym ustawieniu. W lato nie ma różnicy czy pracuje czy nie, koniecznie otwarte szyby bo inaczej nie da się wysiedzieć.
~linda
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
japonca nagrzewaja sie zdecydowanie szybciej,do tego ta upierdliwa dmuchawa ...czy naprawde tak ciezko zrobic cichcasz dmuchawe?Skody i vw ten sam problem...jakos japonczycy zrozwiazali ten problem-wszytkie 5 biego nawiewu sa uzyteczne,a w vw tylko 2,bo na 3 niegu juz jest wichura ,na 4 to huragan-wyje i dmucha.
~rogurce
Hatchback 1.9 TDI 101KM 74kW
Ogrzewanie lepiej niż się spodziewałem. Miałem wcześniej diesla i w zimie była tragedia. A tu po przejechaniu 500m już dmucha ciepło. Ale wszystko dzięki temu że mam wersję z podgrzewaczem nagrzewnicy. A co do chłodzenia. Klimatyzacji dawała rade gdy stałem w korku a termometr pokazywał 40 stopni.
~Dża
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Chłodzi, grzeje. Naprawdę ok. Jedna gwiazdka mniej za uciążliwy system klimatyzacji "Climatic" który żyje własnym życiem. Sam sobie reguluje klapy, ustawienia temperatury są znane tylko jemu. Najlepiej działa w opcji "Max grzanie" albo "Max chłodzenie". Inne tryby to loteria.
~ravenice1990
Hatchback 1.4 TDI 75KM 55kW
Myślałem 1,4 3 cylindry pewnie będzie się nagrzewał jak CC po 10km a tu ku mojemu zaskoczeniu ładnie się rozgrzewa. Odpalam autko 2 minuty sobie pracuje później ok 1.5km i jest cieplutko, jeszcze do tego podgrzewam fotel na 4 i miód malina :P
Dziennik kosztów dla Volkswagen Polo IV
5,3
7,3
~arti
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
4 za brak klimatyzacji,jedak jesli chodzi o ogrzewanie to spisuje sie rewalacyjnie,co najwazniejsze nie wydobywaja sie ,zedne przykre zapachy.Mam tez zastrzezenia do wentylatora,ale chyba to jest problem wszytskich VW,na 3 i 4 biegu halasuje niemilosiernie