Lista ocen Volkswagen Polo V Hatchback 5d Facelifting (16) - Silnik

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kuffi
Hatchback 5d Facelifting 1.2 TSI BlueMotion Technology 90KM 66kW
Nie mam uprzedzeń do tej jednostki napędowej. Obecnie jest na pasku rozrządu więc mam nadzieję , że okres wieku dziecięcego ma już za sobą. Zobaczymy - wyjdzie w praniu. Jest to drugie auto w rodzinie więc nie planuję większych przebiegów niż 10k km rocznie. Co do samego silnika to wrażenia jak najbardziej pozytywne. Moim zdaniem jest to optymalny silnik do auta tej wielkości. Dynamika i elastyczność są godne podziwu, wyciszenie - bez uwag....
~Szymon
Hatchback 5d Facelifting 1.2 TSI BlueMotion Technology 90KM 66kW
Silnik stanowi bardzo miłą niespodziankę. Na pierwszy rzut oka 90 KM - co to jest? ale turbodoładowana jednostka benzynowa świetnie się sprawdza w mieście jak się chce można sobie troszkę poszaleć (w granicach rozsądku oczywiście). Kilka lat temu miałem Peugota 207 1.4 90KM i to był dramat wyprzedzanie w trasie z duszą na ramieniu w VW nie ma tego problemu.
~Mateuszwojc
Hatchback 5d Facelifting 1.0 75KM 55kW
Moc wystarczająca do spokojnej zgodnej z przepisami jazdy. Klimatyzacja nie powoduje jakiegoś odczuwalnego spadku mocy. Spalanie komputer przekłamuje o 0.5 litra niżej niż realne, stąd realnie na trasie spalamy 4.5 do 5.0 l, a w mieście od 5 do 6 l. Silnik przepalił oleju silnikowego ze stanu max na min przez 10 tys. km
~Nqo
Hatchback 5d Facelifting 1.2 TSI BlueMotion Technology 110KM 81kW
Bardzo elastyczny - na szóstym biegu ciągnie już od 70 km/h. Przy spokojnej jeździe ultraoszczędny, można zejść ze spalaniem nawet do 4,6l/100km. Jednak kiedy potrzeba, mocy mu nie brakuje! Poza tym pracuje gładko i cicho.
~Michał
Hatchback 5d Facelifting 1.2 TSI BlueMotion Technology 90KM 66kW
Turbina robi swoje i od ok 1500rpm autko jest bardzo elestyczne. Powyżęj 100 nie zbiera się jak moje poprzednie V8, ale wstydu nie ma. Bardzo miłym zaskoczeniem jest spalanie.
~Michał
~Snayper
Hatchback 5d Facelifting 1.2 TSI BlueMotion Technology 90KM 66kW
Nie polecam wyprzedzać w mieście-turbo dziura ogromna i nigdy nie wiadomo kiedy się nadarzy. Zbyt głośny nawet przy 60-70km/h, powyżej 140 to już porażka
~Tomasz
Hatchback 5d Facelifting 1.0 60KM 44kW
Silnik 3 cylindrowy ale cechujący się bardzo dobrą kulturą pracy. Bardzo dobrze radzi sobie z tak lekkim autem , osiągi lepsze niż w dawnym 1,4. mpi 60 KM
~Ksa
Hatchback 5d Facelifting 1.2 TSI BlueMotion Technology 90KM 66kW
Turbodziura do około 1500 czy troszkę więcej, co do trwałości chwilowo nie ma zastrzeżeń, ale zrobiłem dopiero 50 tyś w 1,5 roku
~Misiek
Hatchback 5d Facelifting 1.0 75KM 55kW
Jak na taką pojemność, super śmiga. Nie jedno audi ze zdziwieniem oglądało jego tylny zderzak.
Volkswagen Polo V Hatchback 5d Facelifting