Ocena kierowcy - Volkswagen T-Roc SUV

Silnik 1.0 TSI 110KM 81kW
Rok produkcji 2021
Volkswagen T-Roc SUV 1.0 TSI 110KM 81kW 2020-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Daje radę, taką 3 cylindórwką można jeździć - to dokładnie 50% V6
Przeniesienie napędu : Ponad rok czekania na opracowanie zmodyfikowanego przewodu uruchamiania sprzęgła. Na szczęście wadliwe rozwiązanie zostało poprawione.
Idealny rozmiar do miasta - raczej jako drugie auto w domu.
Jak pierwszy raz przypadkiem się przejechałem, nie chciałem uwierzyć że to 3- cylindowy silnik.
Precyzyjna i dobrze zestopniowana
NIepotrzebnie taki sztywny. Chciałem założyć opony niskoprofilowe ale z uwagi na twardość zawieszenia zostałem przy 16 i tym samym maksmalnej wysokości opony. Prowadzenie bardzo dobre - nawet przy większych prędkościach
Może się podobać, udane proporcje i całkiem spory bagażnik. Minus za tylną klapę, jak się podnosi mokrą - po opadach deszczu - woda potrafi prysnąć do bagażnika.
Wystarczająca
Wszystko w zasięgu rąk, fotele mogłyby być lepiej wyprofilowane - przynajmniej mam podparcie lędźwi bo to zawsze była opcja. Bezprzewodowy AndroidAuto działa doskonale, nie ma potrzeby wyjmowania telefonu z kieszeni do używania map, muzyki etc. Łączy się błyskawicznie
Wydajnie i latem i zimą. Dwustrefowa klima + nawiew na tylną kanapę. Ogrzewane fotele + kierownica dopełniają komfortu cieplnego.
Wystarczająco - mam 186cm i za mną na krótkiej trasie da się usiąść - na dłuższą byłoby niekomfortowo. Samochód dla tych co nie korzystają z fotelików dzieciecych z tyłu.
Bardzo dobre. Chyba najlepsze w tym segmencie.
Jak na razie na gwarancji z pakietem serwisowym więc łatwo. Sensowne ubezpieczenie dealerskie ~ 3% wartości.
Dość drogi samochód w zakupie.
Od początku wadliwy przewód uruchamiania sprzęgła objawiający się terkotaniem podczas wciskania sprzęgła. Po wymianie na element poprawiony przez producenta - bez zastrzeżeń. Piszczą hamulce przy delikatnym hamowaniu, co jakiś czas trzeba osto zahamować - trochę pomaga na piszczenie. Fabryczne wycieraczki od razu do wyrzucenia, skaczą po szybie i kiepsko ścierają. Po wymianie na markowe pióra - bez zastrzeżeń. Kiepsko ustawione fabrycznie światła mijania LED - świeciły za krótko - po regulacji w serwisie - jest dużo lepiej.
Drobne usterki wymienione powyżej pozwoliły użytkować auto bez istotnych utrudnień.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TSI 110KM 81kW [l/100km]

7,3