Ocena kierowcy - Volkswagen T-Roc SUV

Andrzej, 4 lata temu
Silnik 2.0 TSI 190KM 140kW
Rok produkcji 2019
Volkswagen T-Roc SUV 2.0 TSI 190KM 140kW 2017-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo fajne zestawienie możliwości napędu i właściwości jezdnych.
Zawieszenie : Komfortowe i sprężyste.
Fajny samochód, nie za mały i nie za duży, nie ma problemu z parkowaniem. Dobrze trzyma się drogi i ma mocny napęd. W środku wygodnie i wszystko pod ręką, choć tak trochę smutno. Ale ogólnie bardzo przyjemne auto, mnie od razu się spodobał, choć jakoś nie specjalnie przepadałem za SUV-ami.
Bardzo mocny punkt tego auta, szybko wchodzi na obroty i fajnie mruczy. Ale tryb wymiany oleju co 30 tyś. jakoś mnie nie przekonuje, ja zostanę przy 15 tyś.
Bardzo sprawnie zmienia biegi, w trybie Sport to już mała wyścigówka.
Bardzo dobrze trzyma się drogi i fajnie wybiera nierówności. Zawieszenie dobrze dobrane do mocy i możliwości napędu auta.
Nadwozie oraz lakier wyglądają porządnie i solidnie.
Bardzo dobra, dodatkowo wspomagają czujniki z przodu i z tyłu oraz kamera cofania, ponadto jest asystent martwego pola.
Wszystko wygodnie i na miejscu. Choć jest ekran dotykowy, najważniejsze funkcje takie jak klimatyzacja czy radio mają swoje pokrętła, co mniej absorbuje w czasie jazdy. Menu obsługi dość łatwe i przyjazne, w zakresie podstawowym nie trzeba korzystać z instrukcji.
Bardzo sprawna i skuteczna, a ze względu na pokrętła i przyciski również łatwa w obsłudze.
Z przodu całkiem wygodnie, regulacja foteli o dużym zakresie. Z tyłu też dużo miejsca ale bagażnik mógł by być trochę większy, ale musiałbym wybrać wersję bez koła zapasowego oraz woofera, a tego nie chciałem.
Silnik całkiem cichy i przyjemnie pracuje. Szumy opon i od opływającego powietrza też nie za duże, również przy prędkościach autostradowych można spokojnie rozmawiać.
Pali od 7 do 10 litrów benzyny, zależnie od stylu jazdy. Uwzględniając fakt mocy silnika oraz napędu 4x4 to chyba całkiem ekonomicznie. Z tego co się dowiedziałem koszty serwisów też nie za wysokie.
Drogie auto, ale wygląda porządnie i solidnie. Jedynie plastiki wewnątrz mogły być lepsze.
Na razie brak, no ale to nowe auto.
Jak wyżej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 190KM 140kW [l/100km]