Ocena kierowcy - Volkswagen Tiguan I SUV Facelifting

PITER, 10 lat temu
Silnik 1.4 TSI BlueMotion 122KM 90kW
Rok produkcji 2012
Volkswagen Tiguan I SUV Facelifting 1.4 TSI BlueMotion 122KM 90kW 2011-2016 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Bardzo cicho pomimo że model poprzedni był dobrze wyciszony nareszcie słyszę radio!
Myślę że samochód wart swoich pieniędzy gwarantuje komfort jazdy( jak na tę klasę) Dobrze trzyma się jezdni nie przechyla się na zakrętach. Prawdziwe informacje producenta i sprzedawców odnośnie jego spalania przysporzą temu modelowi więcej nabywców. Szukając pojazdu na dojazd do pracy (ok 20km) niedzielnych wycieczek i wyjazdu na urlop polecam ten samochód
Bardzo cichy, równa praca silnika Z wyjątkiem nadbiegu czyli 6-stki można wykorzystywać biegi do łatwego przyspieszania już z samego dołu(1500 obrotów)Komputer podpowiada o konieczności zmiany biegu. Z wyjątkiem sytuacji że jest bardzo stromy podjazd a komp wskazuje że należy włożyć 6 stkę wskazania te są pomocne. Silnik dobrze sobie radzi z dużą masą i wyprzedzanie nie jest problemem.
Wzór do naśladowania jest bardzo precyzyjna i cicha
W porównaniu do mojego poprzedniego pojazdu(VW TDI 6sta generacji)jest bardziej komfortowo. Auto wybiera bez problemu wszystkie nierówności. Nie jest to auto terenowe, ale z problemami z którymi zetknąłem się w czasie eksploatacji poprzedniego modelu(krawężniki, głębokie kałuże) radzi sobie znacznie lepiej.
Pozycja kierowcy gwarantuje bardzo dobrą widoczność a czujniki rozmieszczone na zderzakach dopomagają kierowcy
Być może dla niektórych smutna dla mnie klasyczna. Wszystko na swoim miejscu, intuicyjnie korzystasz z niej be zaglądania do instrukcji obsługi.
Nie miałem żadnego problemu z osiągnięciem właściwej temperatury wewnątrz samochodu zimą i szybkiego przewietrzania w czasie upałów
Bardzo wygodnie i dużo przestrzeni dla 4 dorosłych pasażerów plus dziecko. Kierowca ma bardzo wygodną pozycję i dostęp do wszystkich urządzeń potrzebnych w czasie ruchu na szosie.
przy dużych szybkościach słychać jedynie szum opon i delikatny świst wiatru pomiędzy relingami.
Dane fabryczne oczywiście mocno zaniżone. Jednak przy odpowiedniej eksploatacji( dla nie nerwowych kierowców a takich coraz mniej) udaje się osiągnąć dobre rezultaty ze średnią w granicach 7,0-7,5 co zważając na wagę i duże opory toczenia jest wynikiem przyzwoitym
Samochód nabyłem w promocji po dużych upustach był wart swojej ceny
nie miałem żadnych problemów przez rok eksploatacji
Podobnie jak wyżej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI BlueMotion 122KM 90kW [l/100km]