Lista ocen Volkswagen Tiguan II SUV (103)

~Michał S.
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Wybierałem między Mazdą CX-5 (głównie za wygląd), Volvo XC-60 i Tiguanem. Volvo odpadło ze względu na starą konstrukcję a Mazda za gorszą jakość i osiągi. Minusy to bardzo mały bagażnik (do tego dziwnie działający system Easy Open) i dość wysokie spalanie a stosunkowo mały bak. Samochodowi nie mam więcej do zarzucenia. To raczej kwestia złego wyboru - przesiadka z kombi na średniego SUVa.
~janusz1961
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
Jeżdze nim ponad 2 lata , głównie pomieście na krótkich odcinkach 2-5 km, przyśpieszenie więcej niż dobrze, spalanie różnie max 13 , średnio 11, min 9,7, sylwetka nic nadzwyczajnego ale praktyczna, wnętrze typowqe dla tej marki ale bardzo dobrze soasowane.
~M&M
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
Auto użytkowane przez 2 miesiące, nowe na "dotarciu", podejrzewam, że spalanie może spaść o około 0,5l. Bardzo komfortowy samochód, silnik o tej mocy bardzo dobrze sobie radzi z masą auta. Pozytywnie zaskakuje promień skrętu, pomocny przy parkowaniu i zawracaniu.
~janusz1961
SUV 2.0 TSI 180KM 132kW
auto mam około 3 lata, z silnikiem żadnych problemów, jazda głównie miasto na krótkich odcinkach, spalanie od 9,5 do 13, na drogach nie autostradach sr. 8 litrów , na autostradach 140/h - 170/h 10-11 l. skrzynia biegów szybka i chyba najszybsza z dotychczas jakimi jeździłem / kia, hyundai, peugeot, jaguar/ to są samochody najnowsze obecnie produkowane. zużycie oleju do 12 tyś. około 1/4 litra, od tego czasu nie dolewam nic, jest O.K.
~pezy
SUV 1.4 TSI 125KM 92kW
Wersja City. Auto pod każdym względem udane. Mega funkcjonalne, pojemne, zwrotne, idealne dla rodziny 2+2. Nie jest to demon prędkości ale w trasie nadrabia elastycznością, która jest w zupełności wystarczająca nawet przy załadowanym aucie i wyprzedzanie to czysta przyjemność. Zaliczył wakacje w Chorwacji bez żadnego zająknięcia (4000 km w 10 dni). Co do poprzednika to w moim odczuciu bardziej twardy co ma plusy i minusy. Lepiej zachowuje się...
~Andrzej
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Generalnie niezłe auto z tym wyposażeniem za 160 tyś ale jakość lakieru to żenada taki kiepski, aż strach pomyśleć jak lakier będzie wyglądał za kilka lat. Przejechalem 36 tys km.
~Dece
SUV 1.4 TSI 150KM 110kW
1,4 TSI, DSG, highline . Autko dobrze się prowadzi, pojemne, ergonomiczne wnętrze, mega wygodna, idealne na miasto jak i w długą trasę. Asystenci działają bez zarzutów. Navi bardzo dobra i szybka + CAR PLAY polecam.
~VW Tiguan
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Świetne auto do podróży lecz przez DPF może skomplikować życie gdy jeździmy na krótkich trasach. Czyli nie jest autem uniwersalnym.
~Rafal
SUV 2.0 TSI 230KM 169kW
Samochód z wyglądu podoba się (wersja r linę).wnetrze całkiem przyzwoicie. Przyspieszenie komfort jazdy i zawieszenie ok. Skrzynia automat w trybie komfort długo myśli. W trybie Sport jest rewelacja. Spalanie dość wysokie ale mam ciężką nogę i liczyłem się z tym. Dla porównania jak jeździ moja kobieta to spalanie w trasie w granicach 8 l. Ogólnie polecam jeśli ktoś lubi większe auto z mocnym silnikiem. Dokonując zakupu brałem pod uwagę audi...
3,8
~Gall Anonim
SUV 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Auto w wersji r line na suzuka 20 cali yo największy atut auta. Ogólnie ok, ale za te pieniądze i jakość wykonania nie kupił bym ponownie. Auto słabo wyciszone w okolicach nadkoli. Klamki drzwi do zamykania trzeszczą od nowości... co chwila pojawiają się nowe trzeszczące miejsca co jest mega irytujące... Do tego schowki mogły by być wykończone w miękkim materiale. Silnik 1.5 150 koni jest w miarę wystarczający.
Volkswagen Tiguan II SUV