Ocena kierowcy - Volkswagen Tiguan II SUV

Kamil 15. TSI DSG R Line FWD, 3 lata temu
Silnik 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Rok produkcji 2020
Volkswagen Tiguan II SUV 1.5 TSI EVO 150KM 110kW 2018-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jest bardzo fajny, kto się zastanawia nad wyborem tej jednostki napędowej do Tiguana to mogę ją śmiało polecić. Daje sobie wyśmienicie radę z tym autem.
Inne : Mały bagażnik. Producent twierdzi, że bagażnik ma 615 l. Tak, może i ma ale po przesunięciu kanapy, wtedy nikt prócz dziecka tam nie usiądzie.
Auto bardzo poprawne. Wygląd, szczególnie w wersji R Line zasługuje na duży plus. Mam wersje Highline i fotele ErgoActiv - rewelacja. Info rozgrywka całkiem spoko chociaż wydaje mi się, że poprzednia wersja z Passata B8 była bardziej przejrzysta. To samo dotyczy Active Info Display. Silnik 1.5 TSI na razie ma u mnie same plusy, zobaczymy na dłuższym dystansie. Ogólnie bardzo polecam to auto rodzinie 2+1 bo większej ze względu na bagażnik już nie ;). Bagażnik jest dla mnie wystaczający, żona narzeka ale rozpieściliśmy się bagażnikiem w Passacie kombi. W naprawdę długie trasy będę zakładał box dachowy ;)Polecam auto w całej okazałości szczególnie w pakiecie R.
Obawiałem się tego silnika jednak jego elastyczność i względna dynamika przekonały mnie. Mocy do spokojnej rodzinnej jazdy wystarczy. Jeździłem wcześniej Passatem B8 2.0 TDI 150 KM DSG i 1.5 nie odstaje za wiele. Mega ekonomiczny.
DSG to DSG, biegi zmienia płynnie ale do tego zdążyła przyzwyczaić.
Sztywne auto bardzo dobrze się prowadzi, dobrze wybiera nierówności.
Widoczność w każdym kierunku rewelacyjna, pozycja za kierownica jak to w SUVie - super.
Wsiadasz i wiesz ze jesteś w VW ;)
Szybko się schładza, nie wiem jak grzeje bo mam go od czerwca ;)
Kierowca jak i pasażerowie nie kogą narzekać na brak miejsca. Auto jest wygodne pod każdym względem. Jedyna wada to bagażnik ale o tym w podsumowaniu.
W środku jest bardzo cicho, chyba za sprawa jednostki napędowej, która nie wydaje przeraźliwych ryków w normalnym zakresie obrotów. Niestety przy piłowaniu auta na wysokich słyszymy ze mamy odczynienia z silnikiem 1.5. Wtedy jest dość głośno.
Nie wiem jeszcze
Auto jest dosyć drogie, na tle konkurencji wypada średnio w porównywalnym wyposażeniu ale w sesji R Line jest jednym z ładniejszych SUV na rynku.
Nie miałem na szczęście ani małych ani dużych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI EVO 150KM 110kW [l/100km]

Volkswagen Tiguan II SUV