Ocena kierowcy - Volkswagen Touareg I

Maciek, 15 lat temu
Silnik 3.0 TDI 225KM 165kW
Rok produkcji 2005
Volkswagen Touareg I 3.0 TDI 225KM 165kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Generalnie komfort jaki moze spotkac kierowca w tym samochodzie. Bardzo dobrze prowadzi sie na dlugich trasach. Auto generalnie warte polecenia szczegolnie dla facetow ktorzy cenia sobie komfort, przestrzen, bezpieczenstwo swoje i rodziny. Nie polecam natomiast wypadow w teren, z prostej przyczyny - szkoda auta!
Układ elektryczny : Co jakis czas z niewyjasnionych przyczyn komputer informuje mnie niesprawnym oswietleniu.
Przeniesienie napędu : Z niewyjasnionych przyczyn jadac na 1 biegu dochodza z ukladu napedowego dziwne dzwieki. Mam nadzieje ze to drobiazg wymagajacy jednak sprawdzenia w ASO.
Inne : SAT-NAV do bani, tym w ogole prosze sie nie kierowac przy zakupie samochodu. Lepiej dokupic sobie TOMTOM lub Garmin'a.
Auto super, gdyby nie drobiazgi. Jazda nim to przyjemnosc nawet jezeli trzeba wyskoczyc ze sporej gotowki to polecam. Super nawet w jezdzie po miescie, na dluzsze trasy niezastapiony. Najwiecej zastrzezen mam do SAT-NAV. Kompletny niewypal w tym temacie szczegolnie jezeli samochod posiada starszy system CD a nie DVD.
Superrrr! 3.0 l diesel pracuje bez zarzutow - igielka. Nie polecam 2,5(l)
Troche mnie irytuje sekwencja biegow szczegolnie przy redukcji z 5 na 4 i z 4 na 3, ale moze to kwestia przyzwyczajenia. Zmiana moglaby sie dokonywac przy troche wiekszych obrotach, zeby szybciej reagowal szczegolnie na wzniesieniach. Generalnie ok z plusem!
Bardzo dobrze, choc bez rewelacji a sprawdzac go w terenie raczej nie zamierzam.
Pierwsza klasa!!!
Troche mnie irytuje rozwiazanie wyswietlania danych z komputera (za duzo informacji zbednych). Drobne niedociagniecie ze strony producenta.
Jest ok, jednak jak na klime 2-strefowa to mogli jednak pomyslec o podwojnym niezaleznym nawiewie. Nie pojmuje za bardzo sensu 2-strefowej klimy z jednym wentylatorem...ale to tylko drobiazg.
Super, jeszcze w zadnym samochodzie nie bylo tak komfortowo. Siedzialem juz w kilku Range Rover Sport, BMW X5, ect... nie maja szans z VW!
Przy tym silniku (diesel) to musze przyznac ze jest ok. Milo posluchac pracy silnika szczegolnie w trakcie przyspieszania.
Spalanie ponizej tych jakie przedstawil producent a ksiazce. Bez szczegolnych wariacji na drogach spokojnie mozna zmiescic sie w ruchu miejskim w 11(l)/100(km), na dluzszych dystansach nie przekracza 9(l)/100(km)
Samochod kupilem jako uzywany, wiec byla mozliwosc negocjacji ceny.
Pare szczegolow, glownie spowodowane nienalezyta lub nieostrozna ekspoloatacja przez poprzedniego wlasciciela...ale to juz problem dealera ktory udzieli gwarancji na wszelkie naprawy i usterki (robocizna + materialy)
Jak na razie nie wystapily, ale poniewaz jest to zakup uzywanego samochodu wymaga generalnego sprawdzenia w ASO - silnik, skrzynia biegow wymiana plynow ect... Jak chce sie spac spokojnie to niestety te koszty nalezy wliczyc w cene zakupu juz na starcie.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 TDI 225KM 165kW [l/100km]

11,0