Ocena kierowcy - Volkswagen Touareg I

Silnik 3.0 TDI 225KM 165kW
Rok produkcji 2006
Volkswagen Touareg I 3.0 TDI 225KM 165kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Wykonczenie wnetrza i ergonomia dla kierowcy
Mogloby troche mniej palic i miec troche wiecej miejsca.
To w zasadzie auto zony, jezdze nim sporadycznie, bo mam sluzbowego passata, ale nie mam zadnych zastrzezen, ladnie brzmi V6, poza tym specjalny pakiet wygluszeniowy nie pozwala dieslowi przeszkadzac w rozmowie pasazerow. jezdzilem przez chwile Audi A3 2.0 diesel i w ogole nie ma porownania - audi to traktor.
Czasami moglaby szybciej zmieniac a robi to jakby ociezale, wiecej przelozen tez nie byloby od rzeczy, ale poza tym OK.
Jak na tak ciezkie auto to super trzyma sie drogi, ale glebsze dziury daje troche odczuc (nie mam pneumatyki)
Dobrze, chociaz zona troche narzeka - kwestia wprawy w korzystaniu z czujnikow, uwaga - ekran zasiegowy tylnych czujnikow znajduje sie na suficie w bagazniku wiec trzeba uwazac i patrzec na niego w lusterko! Wolalbym wyswietlanie czujnikow w radiu tak jak ma np. Skoda Octavia
Znakomite sziedzenia, passat sie chowa, ja na takie auto to miejsca w srodku mogloby byc troche wiecej poza tym siedzenia z tylu rozklada sie bardzo ciezko - moja zona ma za malo sily zeby to zrobic, nie powinno tak byc
Bardzo szybkie i efektywne nagrzewanie i chlodzenie a ogrzewanie resztkowe - bajka, zwlaszcza podczas takiej zimy jak ostatnia
Jak wyzej troche wiecej miejsca by nie zaszkodzilo, zwlaszcza z tylu.
Specjalny pakiet wygluszenia jest godny polecenia dla aut z silnikami diesla.
Przeglady drogie (mieszkamy w Niemczech - 700 eur co 30000 tys km lub 2 lata), spalanie do przyjecia, srednio ok. 11 l/100km. Moja zona osiaga 8.3 l/100 km, mi sie to nigdy nie udalo, ja minimum 10 l. Na autostradzie ze stala predkoscia 150 km/ha pali ok. 14l. Pierwsze auto, w ktorym widzialem spalanie chwilowe 100l/100km - kiedy rusza sie szybko pod gore przy skreconych kolach!
Auto udalo mi sie kupic okazyjnie, ma niewielki przebieg i sprawuje sie swietnie. Do tego bezpieczenstwo - wazy 2,6 t, i ma naped na 4 kola wiec jestem spokojny o rodzine...
Na razie odpukac nic
Jak wyzej :)