Lista ocen Volkswagen Touareg I 5.0 V10 TDI 313KM 230kW 2002-2010 (19) - Silnik

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dend
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
Silnik, no cóż można by powiedzieć poezja, Wielki Mocny, wyrywa drzewa z korzeniami ale bardzo awaryjny i kosmicznie drogi w utrzymaniu, w zasadzie każda operacja wymaga wyjęcia silnika. Na te czasy osiągi silnika do pojemności skokowej jaki ilości cylindrów to porażka. No i spalanie 17 litrów w mieście- jazda dynamiczna. Proszę mi nie mówić, że skoro nie stać mnie na paliwo i na utrzymanie takiego auta to po co je kupowałem. Tu nie chodzi...
~maykel
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
700 Nm i ponad 300 koni robiło wrażenie zwłaszcza jeżeli chodziło o wyprzedzanie, czy holowanie czegokolwiek. Na drugim końcu skali niestety znajduje się kultura pracy silnika, czy bezawaryjność. Spalanie jak na auto ważące prawie 2,5 tony i 5 litrów pod maska określił bym za przeciętne. 12-13 litrów na trasie, bywało tez 16 litrów. W mieście 16-19 a bywało i 25. nie wiem jak to robią niektórzy ze potrafią zejść do 10. Nie jeździłem jak...
~Kuba łódź
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
chyba najabrdziej odjazdowy motor jaki mialem w aucie ... jedynie fajniejsz zabawę mam w skodzie superb 3.6fsi kupionej od duńskiej policji ze zdję tymi ogranicznikami 303KM -270vmax .ale touareg rewelacja 5.0 to bajka wsród silników . wczesniej mialem porsche cayenne 3.2 250KM to w porównaniu do touarega porsche stalo w miejscu .
~tomek
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
Przyśpieszenie od 0-60 porażające. Startując przy skręconych kołach aż ciężko opanować. Mysle o chipie, ale skrzynia podobno wytrzymuje tylko 750NM... :/ Kawałek prostej i zaraz 200 km/h siedzi.. musiałem ustawić sobie powiadomienie o przekroczeniu 160km/h bo czasami sie zamysliłem a tu już 200km/h na liczniku.
~włodek
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
rewelacja,praca(mruczenie)tego potwora jest nie powtarzalna,równa,może jestem maniakiem ale wolę słuchać silnika niż muzyki w tym samochodzie a nagłośnienie jest super,elastyczność no cóż 300 koni i ten moment obrotowy robi swoje ci co narzekają niech kupią sobie samolot
~Konrad Wawa
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
silnik pali na dotyk, jest mega elastyczny i ma bardzo duży zapas mocy. 2,5 tony porusza się jak piórko V10 to naprawdę dobry motor do tej budy , nie jest awaryjny ale jego ew uszczelnienie czy prace z turbiną mogą wymagać jego opuszczenia z komory silnika
~makrav
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
Rewelacyjny silnik diesla jezdziłem innymi i z kultury pracy jak i momentu obrotowego jestem naprawdę zadowolony zresztą to jest jedyny sam,którym jeżdzę 3 lata zrobiłem nim ponad 120000 km i jak do tej pory bez zadnej poważnej awarii
~Vadim
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
Rewelacja. Przyśpieszenie 0-60 km/h wprawia w osłupienie kierowców fordów focusów st220 i innych pseudo sportowych bolidów, mnie też. Ogólnie silnika prawie nie słychać, chyba że się mocniej doda gazu wtedy jest dźwięk jakby "zasysał asfalt".
~roney
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
Absolutnie rewelacyjny silnik ,potega 10 cylindrow i ten dzwiek .Najmocniejszy dielsel tego typu w chwili pojawienia sie na rynku .Spalanie odpowiednie do osiagow i masy auta ale da sie zejsc ponizej 9 litrow
~louis
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
Bez zarzutów, bardzo cichy i niesamowicie mocny. Wyraz twarzy właścicieli Passatów z wszystkimi literkami na czerwono, akurat wyprzedzanych - bezcenny:)