Lista ocen Volkswagen Touareg I 5.0 V10 TDI 313KM 230kW 2002-2010 (19) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Konrad Wawa
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
skrzynia zmienia bieg bardzo szybko, szybko wchodzi na najwyższy bieg , ale w moim przypadku dostała już po głowie i nie wykluczam, iż niedługo będzie konieczna regeneracja sprzęgła hydrokinetycznego - moment obrotowy potrafi dać jej w kość TR60SN to skrzynia o dobrej opinni prawidłowo użytkowana z głową wytrzyma ze zmianami oleju 300tys , bez zmian i nieszanowana nie dotrwa do 200 Nie ma chorób jedyne suterki to sterownik skrzyni potrafi...
~maykel
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
Skrzynia 6 biegowa automatyczna z łopatkami. Niestety podczas zmiany dawało się wyczuć lekkie szarpnięcia zwłaszcza jak była zimna. 700Nm odcisnęło swoje piętno na sprzęgle które przy mocnym obciążeniu dawało efekt jazdy po tarce. Tak jak wspomniałem auto nie było nowe więc ciężko wywnioskować czy nie działo sie tak z winy poprzedniego użytkownika. Plus za łopatki, zwłaszcza podczas wyprzedzania mozna bez zwłoki zbić bieg w dół i ognia.
~tomek
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
wogole nie czuje jak sie biegi zmieniają.. czasami jak jest załadowany i skrzynia już zmęczona (rozgrzana pop dlugiej jeździe) to czasami sobie szarpnie przy kikdownie. Podejżewam, że to po prostu sprawa przejechanych kilometrów. Na codzień skrzynia dziąła pięknie. Normalnie cudo.
~Mimick
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
To pierwszy automat jakiego posiadam, więc nie mam odniesienia. W normalnym ustawieniu skrzyni trochę ospały, ale oszczędniejszy (choć to słowo do tego auta nie pasuje). W trybie sportowym działa już dużo żwawiej, pozwala świetnie przyspieszać.
~Vadim
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
Doskonała. Nigdy nie szarpie, zmienia biegi w odpowiednim momencie. Bardzo jestem zadowolony choć słyszałem że się psuje. Moja na szczęście jest bezawaryjna.
~wojtek
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
Jeżdżę od marca V10-tką skrzynia zaczyna szwankować.Jeszcze nie byłem w serwisie ( tylko w Poznaniu) ciekawy jestem reakcji.
~Panmi
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
Mogła by szybciej pracować. Ale czego można sie spodziewać po zwykłej olejowej skrzyni...
~louis
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
Nie stosuję tiptronika - nie trzeba - pracuje idealnie. Miałem już kilka aut w automacie - wiem co piszę.
~makrav
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
Płynna zmiana biegów bez szarpnięc i dziwnych opużnień mysle ze to zasługa dwóch wymian oleju
Dziennik kosztów dla Volkswagen Touareg I 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
16,3
~GNAT
SUV 5.0 V10 TDI 313KM 230kW
przymulona w mojej wersi były jeszcze łopatki coś to poprawiało zmiane ale ogólnie kiszka :(