Lista ocen Volkswagen Touran I (166) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 160 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzegorz
Minivan 1.9 TDI 100KM 74kW
Wszystko gra jesli nie zrobi sie wiekszego przebiegu, a w tym modelu duzo oznacza 100tys. km -a to raczej za malo na dzisiejsza eksploatacje samochodu! Zaczynaja sie psuc te same podzespoly (mialem dwa tourany) np kolo pasowe alternatora, alternator, ciagle znikajacy olej silnika, dosc szybkie zuzycie drazkow reakcyjnych, przegubow, gum wahaczy, krzywa polos -ta dluzsza bez podpory!!nawet komputer mi zaczal pokazywac rozne niespodzianki...
~Baterbin
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
W serwisie VW mówią, że tourany z lat 2003,2004 były bardzo awaryjne ale pecha mieli wszyscy ci, którzy kupili je jako nowe lub 2-3 letnie ponieważ były to awarie wieku dziecięcego, które trapiły nowy model auta. Jednak teraz w 2010r. wszystkie te awarie zostały już naprawione przez dotychczasowych właścicieli i tourany są dosyć niezawodne.Mój nie psuje się w ogóle.
~satoshi
Minivan 1.9 TDI 100KM 74kW
plastiki otwierania szyby w drzwiach przednich pasażera (słaba jakość popękały) wraz z naciągiem - 150 zł, łuszczące się plastiki na boczkach drzwi, zastanawiam się czy nie wyłączyć bezpiecznika odpowiadającego za przepalone żarówki zewnętrzne, gdyż przepalonej żarówki nie znalazłem a ikonka przepalenia potrafi się co jakiś czas zaświecić co mnie irytuje
~niutex@tlen.pl
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Puka przycisk ESP -choć już go wymieniono dalej daje znać o sobie. Czasem delikatnie skrzypi schowek i coś stuka w bagażniku . Mimo, że zdiagnozowano to jako klapę po jej regulacji, dalej czasem to słychać. 4 razy zapalała się kontrolka poduszki powietrznej.Sam nie wiem czy serwis za 4 razem usunął wadę czy tylko zresetował Vas-em usterkę?????
~Andrzej
Minivan 1.6 FSI 116KM 85kW
klasyka gatunku, po 120.000 wysiadły łożyska przednie, tuleje na wahaczach i skorodowała przednia część wydechu, tylne tarcze też już nadają się do wymiany, akumuletory varta audi vw działają max 5 lat, w moim touranie jest teraz droga i porządna centra trochę mocniejsza od zaleceń producenta i bardzo się sprawdza
~Salexander
Minivan 1.9 TDI 100KM 74kW
Czasami przypominają o sobie szyby elektryczne .. po domkneciu wracaja z powrotem do pozycji otwarte... podobnie świruje napinacz pasa bezpieczenstwa pokazując błąd na komputerze(samochód BEZwypadkowy) w ASO usłyszałem .. zdarza się ten typ tak ma - nic Pan nie poradzi trzeba by przewody wymieniać.... taniej wyjdzie skasować....
~Acadaptor
Minivan 2.0 TDI 170KM 125kW
Wszystko od nowości w pełnym serwisie VW na prawdziwych stacjach jak się należy i nie ma żadnych problemów! Podstawowa zasada ZAWSZE ROBIĆ WSZYSTKO NA CZAS nic nie odwlekać na później!!!!!!!!!i wszystko jak w zegarku:):)i pełne zadowolenie z samochodu!!!Dbałoś proszę państwa i pedantyzm to podstawa!!!!!!!!!!!!
~nordjp@poczta.onet.pl
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Obudowa filtra powietrza z dolotami, osłona akumulatora, to elementy które jeśli się ich nie przerobi po swojemu, to powodują okropny chałas przy pracy silnika na biegu jałowym. Wpadają w drgania i hałasują. W drobiazgach nie mam naprawdę czego się czepic, nawet na siłę. Szkoda że nie jest tak z ważniejszymi rzeczami.
~Jacekw
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Pierwszy tydzień (!) eksploatacji i niestety spalił się głośnk w drzwiach (wymiana na gwarancji - sprawnie i szybko plus dla serwisu) oraz "denerwujący" brzęk jakiejś nakrętki/podkładki w drzwiach przy jeździe po nierównościach- nie został zlokalizowany i wyeliminowany (minus dla serwisu:(). Poza tym jest OK
~detomaso
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Przez 2 lata miałem: padnięty pompowtrysk, uszkodzoną przepustnicę, a teraz spadek mocy o połowę (jeszcze nie diagnozowałem co to, pewnie turbina), pad DSG (jakiś zaworek za 2500 zł i jeżdzenie po całej Polsce żeby znaleźć kogoś kto w ogóle widział taką skrzynię na oczy).