Lista ocen Volkswagen Touran I (176) - Widoczność

Na liście zabraknie 150 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mik
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Człowiek czuje się jak w akwarium poza jednym przypadkiem. Przednie boczne słupki zasłaniają czasem pole widzenia i trzeba się wychylić by coś zobaczyć. Tył jak to w kombiakach i vanach - trzeba \"wyczuć\" + przyzwyczaić się do oceny odległości w lusterkach bocznych (ewentualnie nauczyć się cofać używając lusterek). Co do oświetlenia zarówno światła drogowe jak i mijania są wystarczająco silne (H4, H7) by rozświetlić mrok przed samochodem -...
~marcin
Minivan 1.9 TDI 100KM 74kW
Jak czytam, ze komuś przeszkadza, że maski nie widać albo tyłu albo słupek za gruby to śmiać mi się chce. Co to za kierowcy, którzy mają problemy z ogarnięciem wzrokiem w sumie niedużego auta jakim jest touran albno nie umieją cofnąć patrząc tylko w boczne lusterka? To co ma powiedzieć przeciętny kierowca TIR...? Dla mnie widoczność super a manewrować nim można precyzyjnie w każdej dziurze (świetny skręt)
~Zdenek
Minivan 1.4 TSI 140KM 103kW
Trzeba się przyzwyczaić, że przednie duże słupki nieco utrudniają obserwacje drogi ale to kwestia przyzwyczajenia. Do tyłu widać całkiem nieźle w porównaniu z sedanami. Idealnie nie jest bo zagłówki z przodu i tyłu trochę widoczności zabierają ale ja nie narzekam. Po prostu kierowca musi kręcić głową jak manewruje a dotyczy to większości współczesnych samochodów.
~Avalon xavalonx@gmail.com
Minivan 1.9 TDI 90KM 66kW
Przód i boki ok, chociaż pomimo, tego że mam fotel podniesiony do góry to nie widzę krawędzi przodu maski stąd trochę ciężko wyczuć czy już dotykam przodem inne auto. Troszkę gorzej jeśli chodzi o tył, przydały by się czujniki cofania. ALe pamiętajmy, że to jest van.
~Tomek66
Minivan 1.9 TDI 100KM 74kW
Widoczność z tyłu jest bardzo dobra.jesli chodzi o przednie siedzenia to też nie mam zastżeżeń siedzi sie wysoko wygodnie,jedynym mankamentem jest to ze siedząc nie widać zbytnio przodu samochodu,parkując trzeba uwazać lub sie wychylić
~satoshi
Minivan 1.9 TDI 100KM 74kW
Do przodu i na boki widoczność dobra, gorzej jest do tyłu np przy zmianie pasa, ale standartowo patrzymy w lusterko i głowa do tyłu, po nastu manewrach tego typu idzie znaleźć punkt w którym widzimy sporo i manewry są w pełni bezpieczne.
~Grzegorz
Minivan 1.9 TDI 100KM 74kW
Widocznosc nie rewelacyjna, chociaz nie ma wiekszych z nia problemow. Gorzej jak trzeba gdzies precyzyjnie wycofac, lusterka boczne ladnie blyskaja ale malo raczej w nich widac, a i z wnetrza nie lepiej, no ale zawsze mozna liczyc na czujniki parkowania!
~użytkownik vw
Minivan 1.6 102KM 75kW
doskonała pełna regulacja siedzenia kierowcy oraz przeszklone wnętrze to recepta na super widoczność jest jednak jedno ale jak w większości aut, a mianowicie przednie słupki mogą zasłonić widoczność na zakręcie.
~jarek.s5@wp.pl
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
Dla mnie ok jezdzilem roznymi autami i uwazam ze do pewnych rzeczy trzeba sie przyzwyczaic jezeli jest zainstalowany czujnik parkowania problem znika. Ja ich nie mam i mi nie brakuje ich po to sa lusterka i to duze.
~Salexander
Minivan 1.9 TDI 100KM 74kW
Nic dodać nic ująć - widoczność w każdym kierunku doskonała. Pomimo swojej sylwetki i grubych słupków po przekątnej widać świetnie. Do tyłu widocznośc również dobra - nie wymaga systemu parktronic (pomimo iż posiada na wyposażeniu)