Lista ocen Volkswagen Touran I 2.0 TDI 140KM 103kW 2003-2010 (62) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 57 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Baterbin
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
W serwisie VW mówią, że tourany z lat 2003,2004 były bardzo awaryjne ale pecha mieli wszyscy ci, którzy kupili je jako nowe lub 2-3 letnie ponieważ były to awarie wieku dziecięcego, które trapiły nowy model auta. Jednak teraz w 2010r. wszystkie te awarie zostały już naprawione przez dotychczasowych właścicieli i tourany są dosyć niezawodne.Mój nie psuje się w ogóle.
~niutex@tlen.pl
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Puka przycisk ESP -choć już go wymieniono dalej daje znać o sobie. Czasem delikatnie skrzypi schowek i coś stuka w bagażniku . Mimo, że zdiagnozowano to jako klapę po jej regulacji, dalej czasem to słychać. 4 razy zapalała się kontrolka poduszki powietrznej.Sam nie wiem czy serwis za 4 razem usunął wadę czy tylko zresetował Vas-em usterkę?????
~Jacekw
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Pierwszy tydzień (!) eksploatacji i niestety spalił się głośnk w drzwiach (wymiana na gwarancji - sprawnie i szybko plus dla serwisu) oraz "denerwujący" brzęk jakiejś nakrętki/podkładki w drzwiach przy jeździe po nierównościach- nie został zlokalizowany i wyeliminowany (minus dla serwisu:(). Poza tym jest OK
~detomaso
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Przez 2 lata miałem: padnięty pompowtrysk, uszkodzoną przepustnicę, a teraz spadek mocy o połowę (jeszcze nie diagnozowałem co to, pewnie turbina), pad DSG (jakiś zaworek za 2500 zł i jeżdzenie po całej Polsce żeby znaleźć kogoś kto w ogóle widział taką skrzynię na oczy).
~VonRupert
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Zamek od kierowcy nie wysyła sygnału do komputera w jakiej pozycji są drzwi, lampka przy drzwiach również się nie świeci a także sygnalizator dźwiękowy (gdy są załączone światła)nie działa - myślę że jest to połączone w całość i stąd tak wiele usterek.
~pavlus72@tlen.pl
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Trudno coś powiedzieć bo mały przebieg ale można dokupić za niewiele 3 letnią prawie pełną gwarancję. Poza tym wiem ile zdrowia kosztuje mieć Toyotę, Volvo, koreańca czy francuza, i wiem że 2 VW były niezawode. Coż innego mogłem wybrać?
~Seba
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Auto bardzo praktyczne, duży bagażnik, duża ilość schowków (typowy rodzinny samochód). Zawiodłem się na jakości tworzywa w samochodzie (ogumienie rączek od drzwi itp) - Auto godne polecenia 4 osobowej rodzinie.
~Miłosz S
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Co 2 lata drobne usterki w zawieszeniu (stuki, kłania się jakość dróg) , wymieniony czujnik w turbinie, kuna przegryzła rurkę obiegu chłodzenia, akumulator wymagał wymiany dopiero po 8 latach,
~Dariusz
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
tandetne plastiki,dużo schowków , przy zmianie biegów czasem zdarza się mi zgłośnić radio, volume moglo być robione na przyciski,brak antynapadóki która powinna się załączać po ruszeniu
~Rafał
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
a to stacyjka sie zatnie, a to jakaś kontrolka sie zaświeci, fotel za żadne skarby nie chce sie wyjąć heeh, touran po prostu na jakość wykonania tego samochodu brak mi słów...