Lista ocen Volkswagen Touran I 2.0 TDI 140KM 103kW 2003-2010 (60) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 59 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~niutex@tlen.pl
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
IDEAŁ - pod względem ogrzewania i wentylacji. UWAGA!!! Sprawdzałem w kliku Touranach i nowych Octaviach II z okolic schowka zwłaszcza przy nierozgrzanym silniku słychać coś jak tykanie zegara (wyraźnie słyszalne przy przekręconym zapłonie jak i po uruchomieniu silnika). To wada fabryczna jakiegoś przekaźnika w mechaniźmie klimatyzacji. Po rozgrzaniu silnika mniej słyszalne. Sprawdz w swoim aucie. Mnie w celu sprawdzenia zaproponowano...
~ja
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
głupiejący Climatronic. Jak ustawi się nawiewy zgodnie z instrukcją powietrze jest nadmuchiwane na czujnik temperatrury. Poza tym minus za brak trybu mono klimy - jak chcesz przestawić temperaturę w samochodzie to musisz kręcić dwoma gałkami. A wystarczyło podłączyć Climatronic do czujnika prawego fotela (jak nie zapniesz pasa to wyje niemiłosiernie, ale już nie sprawdzi czy ktoś tam siedzi i nie włączy trybu mono jak kierowca jest sam w...
~TurekT
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Klimatyzacja (Klimatronik dwustrefowy) bardzo dobrze chłodzi. Dzieki nawiewom na tylni rząd siedzeń temperatura w aucie zrównoważona. Co do ogrzewania to posiadam webasto - dogrzewacz silnika i z nim autko bardzo szybko nagrzewa sie. Jak webasto mi sie zapsyło to juz trzeba było odczekać 10 min za nim silnik nabierze temperatury.
~mik
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Climatronic sprawdza się doskonale w każdej sytuacji. Zimą całkiem szybko można rozgrzać samochód pomimo całkiem pokaźnej przestrzeni w środku. Lato - klimatyzacja działa bardzo dobrze i utrzymuje przyjemny chłód w kabinie. Obsługa jest intuicyjna i nawet bez czytania instrukcji każdy jest się w stanie połapać o co chodzi.
~Art Leffe
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Klimatronic dwustrefowy działa elegancko, ale jak to w większości aut nie daje rady z odparowaniem wszystkich szyb. Webasto jako dogrzewacz sprawuje się doskonale i po kilku chwilach czuć ciepłe powietrze, co zimą jest oczekiwane. Nie wiem jak sprawdzi sie przy upałach ale mam nadzieję, że będzie sobie radziła klima
~Janek
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Rewelacyjna. Nie ma żadnych problemów z grzaniem w zimie i chłodzeniem w lecie. W tym pierwszym przypadku nagrzewnica działa szybko i skutecznie, zaś w drugim klimatyzacja okazuje się być bardzo wydajna. Nad wszystkim czuwa niezawodny i łatwy w obsłudze Climatronic.
~dixon007
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
nie nagrzewa się za szybko, w końcu diesel :) klima latem super chłodzi. Climatronic 2 strefowy to świetny wynalazek, obawiam się tylko że kiedyś nawali bo jest bardzo skomplikowany elektronicznie
~Dziekan
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Przeciętnie... Zimą jadąc w cztery osoby, boczne-tylne szyby są zaparowane. W lato bez zarzutu elegancko chłodzi od pierwszych chwil, skuteczna nawet przy nagrzanym na słonecznym parkingu wnętrzu.
~Jaro
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Tu średnio, duża przestrzeń, klima w upały w Chorwacji ledwo ledwo dawała radę, a i zimą długo się nagrzewał jak to diesel. Więc ocena dostateczna, mogło by być lepiej.
~Rafał
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
pomimo tego że jest to minivan i przestrzeń wewnątrz jest duża, nigdy nie miałem problemów z wentylacją/ogrzewaniem. Działa bardzo dobrze i wydajnie. Żadnej awarii z klimatyzacją, itp.