Lista ocen Volvo 240 (31) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 48 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Domin
Kombi 2.4 Diesel 79KM 58kW
Każde dwudziestoletnie auto wymaga minimum uwagi, ale to wymaga jej bardzo mało. Głowice często pękają jeśli się je przegrzeje, ale wystarczy na to uważać i problem z głowy. Nieobecność turbosprężarki owocuje żywotnością porównywalną z porządnymi Mercedesami. Jeśli auto ma wymieniany olej i filtry wtedy kiedy trzeba, a resztę płynów ustrojowych kontroluje się raz na jakiś czas, to nie robi się nic więcej. Problemem jest karoseria, która nie...
~240 biały cygan
Kombi 2.4 Diesel 79KM 58kW
Jak na razie, odpukać, nic tragicznego się nie stało. Skończył się wentylator (nie wiem jak), przepalił się tłumik (moja wina) i to tyle. Straszono mnie że diesle są bardzo podatne na wywalanie uszczelek pod głowicą i w ogóle kłopoty z chłodzeniem - na razie luz, nic się nie dzieje. Na blasze wychodzi rdza, jest kilka standardowych miejsc praktycznie dla wszystkich 240tek. Trzeba się z tym pogodzić i tyle.
~B.
Kombi 2.1 101KM 74kW
W zasadzie jak w pkt. poprzednim. Silniki bez problemu przy dobrym serwisie osiagaja przebiegi do 500000 km. Czesci nie sa specjalnie drogie (upadly stare mity o cenach czesci do Volvo), chociaz akurat do 24X moga niedlugo zaczac sie lekkie problemy, szczegolnie w przypadku starszych egzemplarzy.
~Pabele
Kombi 2.4 Diesel 82KM 60kW
Tu jest bardzo źle z powodu gównianego hitlerowskiego silnika który jest beznadziejny, z rozrządem na gównianych paskach gumowych ,głowicą która przegrzewa się i pęka. Słyszałem nawet o przypadku wygięcia się bloku..właściciel wymienił pod rząd 6 uszczelek pod głowicą..No comments..
~Henio wawa
Kombi 2.4 Diesel 82KM 60kW
Najwieksze problemy z gownianym silnikiem od scheisswagena. remont glowicy nastapil po 150 tys km ,(poprzedni wlasciciel) rozrzaad urwal sie przy 220 teraz przy 280 po prostu pali wiadra oleju silnikowego ,
~zlyzuw
Sedan 2.3 115KM 85kW
W moim egzemplarzu było kilka kwestii do zrobienia, elektryka, regeneracja mostu napędowego itp ale są one spowodowane wiekiem pojazdu a nie jego "bylejakością".
~Grzegorz
Coupe 2.3 115KM 85kW
miałem z nim troche problemu bo nie był zbyt zadbany,poprzedni właściciel nie wiedział jaki posiada skarb.Zostały mi do wymiany drążki kierownicy i końcówki poza tym ok.
~trophyc@op.pl www.klubvolvo.wroc.pl
Coupe 2.3 113KM 83kW
kupiłem zaniedbane pod względem mech. , jedyne co sprawiło mi małe problemy było wspomaganie kier. , ale dobrze zrobione działa rewelacyjnie
~Adrian
Kombi 2.4 Diesel 82KM 60kW
Trzeba się naprawdę postarać, żeby uszkodzić ten sprzęt. Jeśli był regularnie serwisowany to nie podda się z dnia na dzień.
~Nebojsa Bobic
Kombi 2.3 115KM 85kW
Niema.Niemci robili badania,po 12-15 lat eksploatacji ten model miał koło 12% poważnych usterek, mercedes ponad 20...