Ocena kierowcy - Volvo 440

adamm24@op.pl, 16 lat temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
Volvo 440 1.9 TD 90KM 66kW 1994-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : na prawde robi wrażenie
Inne : pompa wspomagania
dalem mu 5 ale to troche na wyrost. zapłacilem za niego 200 euro nie byl idealny troche dolozylem na samym poczatku, ale 8 miesiecy ciesze sie na prawde super autem w ktorym nic sie nie psuje. ma chyba wszystko co w tych czasach montowano w samochodach, bardzo wygodny
Mimo iż francuzki, to jednak bardzo dobry silnik, bardzo dynamiczny, ekonomiczny i przyjemnie brzmiący. bardzo mile mnie zaskoczył gdy rozpędził to volvo do ok 200km/h, nie wierzyłem sam ale to prawda, genialnie wyprzedza,mały problem tylko do 2000 obrotow jest troche słaby ojciec ma cordobe i jest w tym zakresie mocniejsza. Mialem przedtem same benzyniaki:omege 2.0i,daewoo nexia 1.5 16v, bmw 316i, vectre 2.0i,passat 1.8 LPG,i jeszcze pare ale żaden z nich chyba tak nie ciągnął jak ten diesel;) niewiem tylko czemu silnik jak zimny to przez jakies 2-3 minuty faluje na wolnych obrotach chociarz jego stan oceniam na idealny(dlatego i tylko dlatego 4), przy 5000 obrotow ani sladu dymku, na ten przebieg malina.
Bardzo dobrze zestopniowana, biegi sie nie zacinaja, płynnie wchodzą jak w nowym aucie, jednak przy tym silniku brakuje czasem 6 biegu, na 5 ma sie wrazenie jakby byla to 4
Układ jezdny jest dosyc dobry(w passacie lepszy), nie bede go chwalil alenie ma na co narzekac, nie jest hałaśliwy, na zakrętach jest nieźle, przy szybkiej jezdzie tez nie buja, ale trzeba o nie dbac, jak zreszta w kazdym aucie
dalem 4 bo nie wiem co kto o tym sądzi, niestety nie umiem ocenić widoczności, mi w każdym samochodzie ona odpowiada, ważne abym z przodu widzial a do tylu itak zawsze z przyzwyczajenia po lusterkach jade, ale ogolnie bardzo dobrze
troche kanciaty srodek ale to przecierz VOLVO jak w kazdym dotychczasowym nie narzekam, jest to co powinno i szukac nie trzeba
Bardzo szybko sie nagrzewa zimą, klima zaś bardzo dobrze chlodzi latem, mam skórzane podgrzewane fotele co dodatkowo umila zimową jazde, tutaj 5 rzeczywiscie sprawy chlodzenia i ogrzewania stoja ponad przeciętną
przestrzeni nie brakuje nie ma scisku, bardzo wygodnie szczególnie przednie fotele(z tylu jechalem tylko raz ale w takim stanie ze nie umiem wydac oceny;)ale jak sie patrzy to miejsca jest i z podkurczonymi nogami nikt chyba nie jezdzi, generalnie jesli chodzi o przod to chyba kazdy sie zmiesci, i en maly i ten duży i kazdy bedzie zadowolony bedzie sie czul jakby to miejsce bylo zrobione specjalnie dla niego. Bardzo dobra regulacja foteli
wyciszenie jak ne diesla nieźłe, zimny troche glosniejszy ale delikatnie, nie przeszkadza mi to, jedzie sie jak benzyniakiem, deska nie stuka nie trzesie sie w srodku nie odrożniam czy siedze w dieslu czy w benzyniaku
no tutaj zdecydowane 5! mocy kupa, osiągi naprawde jak na diesla z polowy lat 90 przyzwoite a spalanie na poziomie 5 litrow czasem mniejsze a ja lubie szybko jechac
jakosc do ceny jest bardzo dobra, zauwazylem ze mozna kupic tanio takie VOLVO, ale nie polecam takiego wyboru bo czlowiek moze sie zrazic do marki, ale za okolo 8.5-9 tys mozna kupic ladny egzemplarz i cieszyc sie jazda
uważam ze jest dobrze, jednak nie znam samochodu w ktorym nic nie ulega warunkom eksploatacji, wymienilem gumy na wachaczach, łączniki stabilizatorow i tarcze hamulcowe, ale nie dlatego ze szybko sie zuzyly tylko dlatego ze to bylo potrzebne, takiego kupilem i chcialem doprowadzic do stanu w jakim chcialbym to auto ogladac
nie wiem czy mozna to zaliczyc do powaznych usterek, jednak wielu samemu by sobie z tym nie poradzilo to umieszczam ja tutaj, otoz nawalila mi pompa wspomagania kierownicy. w moim samochodzie jest zamontowana elektryczna i szczotki sie juz starly. koszt to 60 zl. zrobil mi to moj kolega w zakladzie mechanicznym bo akurat wtedy nie mialem na to czasu

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]

5,9