Ocena kierowcy - Volvo 440

Raban, 17 lat temu
Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
Volvo 440 1.9 TD 90KM 66kW 1994-1996 - Oceń swoje auto
Samochód spełnia normy rodzinnego samochodu z bogatym wyposażeniem ekonomicznym sieknikiem za małe pieniądze! Wygląd może odbiega od normy, ale od MELEXA jest ładniejszy. Auto bezpieczne z renomą i marką. Nie jest to oklepany OPEL czy Powypadkowy GOLF III. Szwedzi do konstruowania mieli tylko siekerkę i saperkę, ale wyszło ima nawet!
To jet mój pierwszy diesel, wczesniej miałem same benzyny z gazem. Golfa II 1,6 , Astre I 1,6i , Astre II 1,4 16V. Silnikiem tego Volvo jestem zaszokowany, naprawde ma POWERA, chyba tamtymi autami ciężko byłoby mi dogonić Teraźniejsze Volvo. Silnik rozwija moc płynnie, brak turbodziury, wyprzedzanie możliwe na V biegu, jak tylko Turbina się wlączy jest naprawde fajnie. Daje 4 za to że zawsze może być lepiej! Prędkość 180 km/h jest możliwa do osiągnięcia ale na naszych drogach niebezpieczna wiec nie próbowałem, ja jechałem 160 km/h i miałem jeszcze spory zapas!
Skrzynia jest przeciętna, jedynka wchodzi, ale zawsze przy tej okazji odzywa się jakiś metaliczny dźwięk. Działa płynnie, ale przecież nie mogę powiedzieć, że czymś mnie zachwyciła, poprostu działa, daje 3 bo coś mi z niej olej chyba ucieka!!!
Powiem szczerze że mylałem, ze będzie lepiej, ale źle nie jest, auto trzyma się drogi, skręca płynnie i bezpiecznie, nierówności nie tłumi natomiast prawie wogóle, słychać każdą dziurkę na jezdni. To zawieszenie to jakiś kompromis pomiędzy komfortem, a bezpieczeństwem, ale to chyba taki Szwedzki kompromis :) bo oni dziur nie mają!
Widoczność jest doskonała, może do tyłu 5-, ale przód i boki to bajka, prawdziwa bajka!Poprostu super, czujesz się bezpiecznie bo wszystko widać. Światła mijania to dno niestety, ale może za nisko mam ustawione!
Powiem tak, ergonomia jest doskonała, wszystko jest pod ręką intuicyjnie zamieszczone! Kierowca siedzi za pulpitem i czuje sie jak w prostokątnym helikopterze! Wskaźniki widoczne idealnie, tylko ten "pykacz" jak pasów się nie zapnie potrafi zdnerwować, ale cóż samochód dba o bezpieczny przejazd i przypomina, czuje się ciągle jak bym jechał z mamą i słyszał " Zapnij pasy synu", takie to volvo już jest. Ale jak zapne przestaje pykać i głowa już nie boli....
To jest ogromna zaleta tego auta! W upał do dyspozycji klimatyzacja działająca perfekcyjnie, nie powoduje efektu zapchanego nosa i wychłodzonego czoła, a gorących nóg, działa jakby na cały samochód. Ogrzewanie jest wystarczające, a nawet za bardzo grzeje, ale zawsze można zmniejszyć ciepło. W końcu Szwedzi daleko do Bieguna nie mają :)!!!!
Tutaj zaczyna się historia doskonałej jazdy. Volvo to statek, fotele to praca wielu naukowców od ortopedii, jakby ulane dla mnie, posiadają regulację lędźwiową wysokości , pochylenia, naprawde można zasiąśc tak, ze nie chce się wysiadać, regulacja kierownicy dopełnia ideału. Pasażer z tej wygody zasypia już przy wyjeździe z podwórka, nikt nie nażeka, nawet Ci z tyłu mają tyle miejsca że w karty grają na podłokietniku! Kolega, która ma Kadetta kombi był zdziwiony, myślał że będzie ciaśniej!!!Dobrze że się mylił!
Wyciszenie to bolączka! Puka wszystko, kazdy plastyk, podsufitka, tylna klapa, już próbowałem to jakoś powyciszać ale chyba się nie da! Kolega ma Volvo 1,8 + gaz i to samo! Już te starsze Volva tak mają, że te platyki dają sie we znaki! Jest jeden duży plus przy od 80 km/h nie można poznać czy silnik to diesel czy benzyna! Szumy powietrza nie są duże jak na tekiego kanta, ale te plastyki--------oj szwedzkie plastyki to są prawdziwe plastyki! Niemowlak czuej sie jak w wielkiej grzechotce :)!
Daje 4 , ale palenie 5 bo pali tyle co kot napłakał! 6L po mieście i 4,8 zaq miastem, a noge mam ciężką, daje 4 bo części są dość drogie i cieżko dostępne! Dlatego mam diesla żeby za często na CPN nie jeździć, nie lubie tam takiego jednego :)!!
J/w! Za tą kasę nie ma lepszych wyborów!
Powiem tak - zwijacze pasów są do du....y! Dwa już mi sie popsuły, przycisk otwierania szyby pasażera pad, wycieraczka reflektora nie chodzi, wsteczny nie świecie, to wsio!!!
Oprócz drążka stabilizatora wszystko odpukać okej!!! Lać i jechać!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]

5,9