Ocena kierowcy - Volvo 740 Sedan

Benek, 18 lat temu
Silnik 2.4 D 82KM 60kW
Rok produkcji 1989
Volvo 740 Sedan 2.4 D 82KM 60kW 1984-1992 - Oceń swoje auto
Bardzo solidne i niezawodne auto, w sam raz dla rodziny z dziećmi. Mogłoby mieć trochę więcej mocy, ale rekompensuje innymi zaletami.
Autko bez turbiny, więc jak na takiego 1,5-tonowego kolosa przystało rozpędza się trudniej od malutkich wyścigówek, spod świateł nie jest mistrzem, ale po 500 m nadrabia. Za to ta równa praca, sama rozkosz...
Bardzo dobra skrzynka, wersja 5-biegowa.
Wspaniały promień skrętu, mimo prawie 5 metrów długości doskonale zawraca nawet na bardzo wąskich drogach, ciasne parkowanie nie przeraża, świetne wspomaganie kierownicy (miękkie w parkowaniu a w dodatku nie przeszkadza w trasach). Mięciutkie zawieszenie, trochę buja, ale to nie jest sportowe auto.
Jak już ktoś określił: AKWARIUM.
W zasadzie wszystko pod ręką. Drobny mankament, ale bez przesady, to brak elektrycznej regulacji lusterek (wersja mocno podstawowa), więc kłopot z dosięgnięciem regulacji lusterka pasażera w czasie jazdy.
Cieplutko zimą, chłodno latem (całkiem wydajny wentylator, nie mam klimy a mogę jeździć latem bez otwierania szyb)
REWELACJA! Można się wyspać wygodnie na każdym z siedzeń (nie mówiąc o przestrzeni bagażowej)
Jak na terkoczącego starego diesla to jest miło (inaczej oceni ktoś, kto nie lubi tego terkotu).
Autko czasem miło zaskakuje. Na codzień przyzwyczaiło do spalania w granicach 6,5-7 l poza miastem i ok. 8 w mieście, ale przy spokojnej dalekiej jeździe potrafi dać prezent w postaci 5,5 l/100 km.
Nie wiem, czemu inni napalają się tylko na młode autka, ale dzięki temu takie stare rarytasy mogą być w bardzo przystępnej cenie.
W ciągu roku zrobiłem 40.000 km, zaliczyłem porządną stłuczkę (wjechał mi taksówkarz w tył auta Nissanem Primerą, jego wóz skasowany, u mnie wymiana tylnej klapy i małe prostowanie podłużnicy i błotnika tylnego, po stłuczce pojechałem w dalszą trasę). Jak na tak intensywne użytkowanie, nie stwierdzam żadnych drobnych usterek.
Jak wyżej.
Volvo 740 Sedan