Lista ocen Volvo 850 Sedan (98) - Silnik

Na liście zabraknie 78 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tomek
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
volvo to auto z duszą. mam ten model dwa lata i przejechałem nim 90 tyś km . nigdy nie zawiodło mnie w drodze . przejechałem nim cała Skandynawię, nigdy mnie nie zawiodłó w drodze. Miałem parę innych aut prod. niemieckiej , japońskiej... ale volvo 850 , to klasa sama w swojej klasie. przez 90 tyś wym : dwa wahacze z przodu , lizaki z tyłu , poduchy od amortyzator. przód, rozrusznik, przeguby, łóżyska tył , auto mimo tak gigantycznego...
~Bartolomeo
Sedan 2.5 20V 170KM 125kW
Jeśli chodzi o motor to nie ma co tu dużo pisać. 5 cylindrów i 170KM wystarcza do poruszania się w każdych warunkach. Dźwięk tego silnika powyżej 3tys obrotów jest baaardzo uzależniający. Niestety, żeby móc się nim cieszyć trzeba zadbać o podstawy jak świece, kable, rozrząd i przede wszystkim dobry olej. W moim przypadku padł czujnik temperatury przy termostacie, wymieniałem chłodnicę i zbiorniczek wyrównawczy bo był już popękany. Ogólnie...
~Peterman
Sedan 2.0 20V Turbo 210KM 154kW
Doskonała 5 cylindrowa, turbodoładowana jednostka Volvo. Kultura pracy, dźwięk i osiągi widlastej ósemki, spalanie rzędowej czwórki :) Oczywiście nie ma mowy o braniu oleju czy czymś w tym rodzaju. Przebiegi typu 500-700.000km są czymś normalnym dla tych silników. Wiele egzemplarzy ma kręcone liczniki (łatwo to sprawdzić przez interfejs diagnostyczny) poniewaz przebieg nie idze w parze ze stopiem zuzycia materiałów.
~BADY 1307
Sedan 2.3 T5 225KM 165kW
Silnik jak dla mnie to bajka, jeżdżę tylko samochodami z turbo ale ten pięciocylindrowy silnik to super sprawa, do 200km/h wskazówka od prędkościomierza nie zwalnia no i ten pomruk:) Części tanie rozrząd 500 zł kompletny w IC. Przyśpieszenie co tu pisać 7,4 do 100km/h przy tej wielkości auta! Absolutnie bezawaryjny razem z turbo ale mój egzemplarz to igła. Dodam że autem jechałem 250 km/h
~Olek
Sedan 2.5 10V 140KM 103kW
Zazwyczaj jeżdżę w miarę spokojnie , ale przy wyprzedzaniu na naszych dziurawych , wąskich i krętych drogach oczekuję od auta szybkiego działania . Auto nie daje pod tym względem powodów do narzekań , lecz jego 170 KM nie powalają na kolana. Bardzo dobre przyśpieszenia na trzecim biegu - do 100 - 120 km/h , na czwórce i piątce tylko przeciętnie , w niższym zakresie obrotów wręcz ospale .
~Jacek
Sedan 2.5 20V 170KM 125kW
Pięć cylindrów, benzyna bez doładowania 170 KM co tu dużo się rozpisywać po prostu ma co ciągnąć. Uruchamia się w każdych warunkach - jeżeli masz sprawny akumulator. Nie zdarzyło mi się stanąć przed dylematem nieuruchomionego silnika i jazdy środkami komunikacji miejskiej. Pomimo 300 tys. km przebiegu równiuteńko ciągnie przez cały zakres obrotów.
~Adam
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Na codzień jeżdżę 850 ale mam też subaru legacy 94 i muszę poiedzieć, że vovo w kwestii elestyczności silnika zostaje daleko z tyłu za subaru. Turbina jest tradycyjna - gazowa, włącza się przy 1800obr/sek - zanim to zrobi można znieść jajo, chcąc szybko ruszyć trzeba go wcześniej podpompować gazem. Silnik przeszedł 270tyś i jest zupełnie sprawny!!!!
~marian_j
Sedan 2.3 T5 225KM 165kW
T-5 : silnik bardzo mocny i praktycznie bezawaryjny, jednak zuzycie paliwa jest przerazajace. w trasie nie da sie zejsc ponizej 9 litrow, w miescie ponizej 12l. przy ostrej jezdzie bedzie bardzo drogo. bardzo dobre przyspieszenia, chociaz... patrz punkt : uklad jezdny...
~voltas
Sedan 2.5 10V 144KM 106kW
Z pięciokomorowym sercem, moja szafa na kółkach odjeżdża na światłach prawie wszystkim! Silnik bardzo elastyczny, fajnie wkręca się na obroty no i ten jego pomruk...czysta poezja. Niektórzy się dziwią jakie depnięcie ma taki kanciasty bolid.
~mały
Sedan 2.5 TDI 140KM 103kW
Nadal twierdzę, że bardzo dobry, choć właśnie dzisiaj odebrałem go z warsztatu, stracił moc. W serwisie chcieli wymieniać mi sprężarke ale całe szczęście są ludzie którzy się na tym znają i wystarczyło coś przeczyścić i odzyskał swoją moc.
Volvo 850 Sedan