Ocena kierowcy - Volvo C70 I Coupe

Silnik 2.3 20V T-5 240KM 177kW
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: 5 lat
Volvo C70 I Coupe 2.3 20V T-5 240KM 177kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo mocny, można wyprzedzać po kilka samochodów na raz
Świetny samochód, piękna linia nadwozia, a w połączeniu z oryginalnymi felgami bbs 18", naprawdę świetnie się prezentuje, pomimo swojego wieku. Jest trochę kapryśny i jego utrzymanie w odpowiednim stanie, trochę kosztuje, jednak jest tego wart. Nigdy mnie nie zawiódł na tyle, żebyśmy gdzieś nie dojechali. Jeśli szukasz takiego modelu, to lepiej kupić droższy, ale zadbany egzemplarz, od kogoś, kto naprawdę kochał to auto, niż jakiegoś trupa, których nie brakuje.
Delikatnie podkręcony do 260KM i 370 Nm. po prostu bajka. Wystarczy do sprawnego poruszania się i zabawy. Brzmi naprawdę wspaniale
Skrzynię manualną miałem od 2.0t (163km), bo taki miałem silnik przed swapem. Po ok. 60 tys. od swapu, zaczęła mi zgrzytać 3. przy ostrej jedzie. Wymieniłem na t56l
Kiepski promień skrętu, ale poza tym nie jest źle. Od 3 lat jeżdżę na gwincie BC Racing
Jeśli nie porysujesz, ani nie przytrzesz, to trzyma się elegancko, żadnych kłopotów. Zaczęły mi się robić jakieś drobne purchelki przy uszczelkach szyb z tyłu, ale auto jest pełnoletnie :-)
Maska trochę długa, ale trzeba przywyknąć. Z tyłu kiepska widoczność, jak to w coupe. Gdy parkuję tyłem, to wyglądam przez drzwi :-D
Świetnie, wszystko pod ręką
Bardzo szybko się nagrzewa, klima też świetnie działa
Każdy ma sporo miejsca, pasażerowie z tyłu też mają naprawdę wygodnie
Tu niestety muszę dać tylko 2 gwiazdki, bo po tylu latach, uszczelki w drzwiach, nie. Dają rady i przy szybszej jeździe, słychać szum
Nie jest to zbyt tani samochód, jeżeli chodzi o jego utrzymanie
Dołożyłem do niego sporo pieniędzy po kupnie, ale było warto :-)
Czasami jakąś pierdoła się wysypie, ale to pełnoletnie auto
Nigdy poważnie mnie nie zawiódł

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 20V T-5 240KM 177kW [l/100km]

13,0