Lista ocen Volvo S40 I 1.9 TD 115KM 85kW 2000-2004 (17) - Silnik

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ja
Sedan 1.9 TD 115KM 85kW
silnik diesla o mocy 116 KM sprawuje się znakomicie. Poprzednio miałem benzynę o tej samej mocy, ale diesel ciągnie lepiej już od niskich obrotów. Jest to trwała jednostka na osprzęcie BOSCHa. To nie jest ten sam silnik co w awaryjnych Lagunach II, tu nic się nie dzieje
~Piotr z Krakowa
Sedan 1.9 TD 115KM 85kW
Silnik pod względem mocy wystarczający, małe wycieki z egr, turbina na razie bez zarzutu (regenerowana przy 220 tkm) jeden wtrysk zregenerowałem i wymieniłem alternator, no cóż swoje lata ma i przebieg też,ale spokojnie powinienem dobić do pół miliona
~mm1990@interia.eu
Sedan 1.9 TD 115KM 85kW
naprawdę dobrze,żwawy,oszczędny.Pomimo że to francuski produkt od Renault.Dodatkowa atrakcja jest taka,że po wizycie na hamowni okazało się,iż auto ma moc rzędu 130 KM i moment 283Nm co czasem bywa przyjemne na skrzyżowaniach,choć to nie wyścigówka.
~Pasti
Sedan 1.9 TD 115KM 85kW
Jak na diesla trochę mało elastyczny, ciężko ruszyć np z 3 biegu, ponadto drgania są duże i przenoszą się na kierownice i pedał sprzęgła. No i głośny. Co do mocy nie mam zastrzeżeń. Niestety większość tych wad w VW TDI jest taka sama, lub większa.
~Meritum spokoju
Sedan 1.9 TD 115KM 85kW
Sinik nie jest zly, nawet elastyczny. Kultura pracy typowa dla czterocylindowego silnika czyli do taka sobie. Osobiscie nie lubie czterech garow
~VolvoS40
Sedan 1.9 TD 115KM 85kW
Idealny silnik, rewelacyjnie dobrany do samochodu - duża moc , małe spalanie, bezawaryjność (zima,lato).
~miecio
Sedan 1.9 TD 115KM 85kW
Nie lubi niskich obrotów jednak wyrywa już od 1500 i ciągnie dalej do 3,5 bez problemu.
~Nowicjusz
Diesel, huczy , burczy jak diesel. Nie za głośny. Dbasz to jeździsz
~zbymas
Sedan 1.9 TD 115KM 85kW
Bez zarzutu - niskie spalanie i bardzo dynamiczny. Nic do naprawy.
~djbibi@wp.pl
Sedan 1.9 TD 115KM 85kW
Jak to diesel, troche trzesie autem, wole silniki benzynowe pod tym wzgledem.