Ocena kierowcy - Volvo S60 I

dm_fan, 10 lat temu
Silnik 2.4 20V 140KM 103kW
Rok produkcji 2005
Volvo S60 I 2.4 20V 140KM 103kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Samochód generalnie bardzo fajny ma charakterek i wygląd bardzo bogate wyposażenie już na poziomie II, 140 KM przy tym nadwoziu i masie jest dobre do jazdy po mieście i w trasie jednak szału nie robi, w środku trochę mało miejsca jak na gabaryty tego samochodu, jednak nie jest to uciążliwe, świetne fabryczne nagłośnienie które zaskoczyło mnie swoja jakością brzmienia, super wygodne fotele idealnie dopasowane po przejechaniu 600 km bez postoju ma się ochote znowu usiąść za kierownice :) . Jedyną i bardzo ważną rzeczą jak mi się bardzo nie podoba w tym samochodzie to promień skrętu jest bardzo duży co znacznie utrudnia sprawy parkingowe i zawracanie przy oponach o szerokości 205 i więcej dochodzą ograniczniki skrętu i promień jest jeszcze większy :( to jedyna rzecz jaka mnie denerwuje w S60 całą resztę oceniam na poziomie 4,7
wystawiłbym 5 gwiazdek jednak jest jedna sprawa która poważnie dyskwalifikuje najwyższą ocenę, chodzi o promień skrętu jest monstrualny bardzo utrudnia parkowanie i zawracanie trzeba się długo przyzwyczajać. Po za tym wszystko na *****
dość prosta konstrukcja bez zbędnych bajerów i o to właśnie chodzi żeby nie było co się psuć trochę paliwożernym, 140 KM do zwykłej jazdy wystarczy ale szału nie robi.
nic dodać nic ująć działa sprawnie
autko niskie i szerokie z dobrym zawieszeniem dobrze i pewnie trzyma się drogi i zakrętów
Volvo
świetne rozwiązania, wszystko pod ręką czytelne i dobrze widoczne.
posiadam silnik benzynowy więc autko dość szybko łapie temperaturę i jest ciepło.
dość mało miejsca jak na tą wielkość samochodu jednak nie jest to uciążliwe, dość mało miejsca z tyłu na nogi pasażera.
nie mam dużego odniesienia ale na trasie i w mieście jest oki bardziej przeszkadza hałas oporu powietrza przy większych prędkościach silnik mało słychać.
spore spalanie ale warto kupić ten samochód
uważam że stosunek ceny do tego co otrzymujemy jest bardzo dobry posiadam wyposażenie na poziomie II a mam więcej niż kolega w BMW serii 5 w tym samym roczniku a volvo jest sporo tańsze w kupnie
puki co jeszcze mnie nie zawiódł
w moim egzemplarzu puki co nie miałem żadnych poważnych usterek do drobiazgu można zaliczyć niedziałająca blokadę otwarcia drzwi przed dziećmi

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 20V 140KM 103kW [l/100km]

10,5