Ocena kierowcy - Volvo S60 I

vip1, 15 lat temu
Silnik 2.4 D5 130KM 96kW
Rok produkcji 2005
Volvo S60 I 2.4 D5 130KM 96kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Gdybym miał jeszcze raz kupić samochód to nie zawahałbym się tego powtórzyć. Jeździłem wcześniej: Avensis 2008r, 407 2008r, Focusem 2000r, A6 1999r, Passatem 1996r, Omega 1992r. Przesiadając się do tego samochodu czuć ogromną różnicę. Z rzeczy jakich mi brakuje w tym samochodzie to trochę mało schowków, brakuje 6 biegu przy 140km/h. Brakuje guzika "S"-sport ale wybaczam bo to jest limuzyna a nie sportowy samochód. Osobiście jeszcze gdybym kupował z salonu zamontowałbym sobie czujniki parkowania (jeździłem przez 4 lata jako kierowca busa więc mam parkowanie opanowane, ale widok do tyłu i bryła nie ułatwiają parkowania)
Wspaniała ekonomia, elastyczność i moc. Udało im się zrobić doskonały silnik.
Mam automata i nie zamieniłbym go już na manuala, jedyna rzecz jakiej mi brakuje to 6 bieg tak przy 140km/h
Kolejny idealny kompromis konstruktorów, delikatnie twardy a w dodatku maksymalnie konfortowy :)
To chyba największy mankament tego samochodu, trzeba trochę pojeździć żeby poznać jego bryłę czujniki parkowania wymagane!
Wszystko tam gdzie powinno być, brak zbędnych "wodotrysków"
Grzane siedzenia i Climatronik :) ustawiasz temperaturę i przestajesz już myśleć. Grzanie i chłodzenie przestrzeni pasażerów z tyłu idealne.
Trochę więcej miejsca mogłobybyć dla pasażerów z tyłu. Bagażnik ogromny :)
Mimo posiadania diesla to słyszę tylko opony, chyba że wduszę do końca gaz wtedy miło "mruczy"
Tutaj moje spalanie: http://www.spritmonitor.de/en/detail/301374.html miasto: 8.57 poza: 8.04 autostrady: 7.23 średnie: 7.98 / Ceny przeglądów i napraw mogą niektórych zaboleć ale ta przyjemność z jazdy rekompensuje wszystko
Jakość super, cena jak zawsze trochę za duża ale coś za coś.
3 letni samochód i jeszcze nic się nie dzieje z wyjątkiem piszczenia niektórych plastików na dziurach.
Tankujesz i jeżdzisz (wymienasz oczywiście elementy eksploatacyjne: oleje, płyny, filtry, paski itd.)
Volvo S60 I