Ocena kierowcy - Volvo S60 I

Silnik 2.4 D5 130KM 96kW
Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: 5 lat
Volvo S60 I 2.4 D5 130KM 96kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Radio w Volvo HU-650 wraz z nagłośnieniem jak dla mnie bomba. Jedąc autem czujesz się jak w jakiejś sali koncertowej. Mocny bass.
Układ elektryczny
5 dałem przez sentyment.
460000km i oleju nie bierze. 75 litrów ON do baku leje i 1300km można przejechać w trasie spokojnie . Przy jeździe 95-100km/h w trasie = 5l/100km spalanie ON przy masie co najmniej 1700kg.
Skrzynia gładko chodzi. Bezawaryjna
Dobrze się jeździ. Kierownica lekko chodzi. Zawieszenie trochę za niskie. Promień skrętu niestety tragiczny.
Ładne auto
Duży bagażnik. Wygodny fotel. Radio proste, bardzo dobrze grające. Przyciski czytelne. Fotel można przystosować do każdego.
Nie ma problemu z klimatyzacją. Chłodzi i grzeje ładnie. Termostaty i inne duperele. Grzane fotele.
Kierowca i pasażer z przodu mają luksus. Gorzej z tyłu. Mało miejsca za kierowcą. Mam 183cm. Da radę ustawić fotel pasażera tak, żeby dwie osoby o moim wzroście zmieściło się jeden za drugim (chodzi o prawą stronę auta). Natomiast kierowca zajmuje więcej miejsca co z kolei przekłada się na ciasnotę za fotelem kierowcy. Fotele i kanapa bardzo wygodne. Wsiadając jako pasażer wpadasz w fotele i nie chcesz wysiąść. Co prawda ciężko się wchodzi i wychodzi jak jesteś bardzo schorowany.
To nie S klasa. Ale w miarę wycisza.
Jest ok. Rozrząd z wymianą na pasku trzeba liczyć 1300zł. Sam rozrząd 500zł. Do miski wchodzi 6l oleju to sporo. Ogólnie auto jak dla mnie niezawodne. Od przeglądu do przeglądu. Ciężko dostać się żarówki H7.
Teraz za grosze masz auto podchodzące pod klasę premium.
Po tylu latach układ elektroniczny trochę się psuje. Mam na myśli duperele typu awaria układu parkowania. Wariująca szyba. Zepsute długie swiatła to już grubsza sprawa. (Wymiana modułu od świateł 1100zł :(.
Nie zawiódł mnie jeszcze. W trasie się nie zatrzymał. Nic nie pękło, wybuchło, strzeliło czy coś poważniejszego a auto ma 461k km przejechane.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D5 130KM 96kW [l/100km]

7,7