Lista ocen Volvo S60 II (60) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gegog
Sedan 3.0 T6 304KM 224kW
Tutaj porażka na całej linii. Miało być cicho, a jest tylko źle. Samochód mam obecnie wyciszony dość komleksowo. Spadki parę decybeli. Ale jadąc 80-100 już są szumy, jadąc 120-130 już trzeba podnosić głos. 140 w górę już jest dla mnie nieprzyjemnie i rozmowy stają się także nieprzyjemne. Mając BLIS w lusterkach - szumi tak, że ma się wrażenie otwartych szyb. Każdy chce domykać szyby. Z tyłu dużo ciszej, można spać, a z przodu katastrofa. Słabe...
~Bartłomiej
Sedan Facelifting 2.0 T4 DRIVE-E 190KM 140kW
Generalnie jest cicho, nawet przy prędkościach autostradowych można rozmawiać bez podnoszenia głosu. Aerodynamika samochodu nie powoduje zbyt wielkiego hałasu w kabinie, a silnik pracuje bardzo kulturalnie. Znowu nie za bardzo rozumiem, dlaczego niektórzy na to narzekają... Myślę, że to może być też kwestia założonych opon. Ja bym jednak dał mały minus za szum pochodzący z lusterek, zwłaszcza przy większych prędkościach. Nie rozumiem zarzutów...
~Wojtek
Sedan 2.0 D3 163KM 120kW
Bardzo efektywne. Nawet przy dużych prędkościach panuje zupełna cisza. Odgłos zamykania drzwi przypomina zamykanie drzwi od lodówki, ale dzięki temu uzyskujemy kompletną ciszę w środku. W związku z tym nagłośnienie seryjne (z korektorem!) nie musi być wcale mocno podkręcane przy większych prędkościach (czułość tego systemu może być też regulowana w ustawieniach pojazdu)
~adamdor
Sedan Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
wyciszenie Volvo s60 jest ponad klasowe, jest tak dopracowane że kilka osób już mówiło że w tej klasie nie ma porównywalnych aut, problem tylko że nie czuć prędkości, a to uczy częstego patrzenia na licznik, co by policja nie miała pożytku...do 150 km/h nie ma odczucia zmiany prędkości...
~Maciej
Sedan 1.6 T3 150KM 110kW
Bardzo bardzo dobrze. Na trasie. mieście przy przyspieszaniu słychać wiertarko kruszarkę z wibracjami, dźwięk dużo mniej sympatyczny niż diesel. Odgłosy toczenia i wiatru prawie niesłyszalne. Przy 160-180 można się relaksować.
~Impress
Sedan 2.0 T5 240KM 177kW
Silnik ogólnie cichutki jednak przy wyższych obrotach nie ma tego dźwięku co w wersjach o większej liczbie cylindrów. Słychać w zakrętach delikatne pulsowanie hamulca (system DSTC). Można się przyzwyczaić.
~Darek
Sedan 2.0 D3 163KM 120kW
W swojej klasie na pewno bardzo dobrze. Oczywiście są samochody o lepszym wyciszeniu. Rozmowy wewnątrz pojazdu przy prędkości ponad 160 km/h wymagają nieco podniesienia głosu.
~Piotr
Cross Country 2.0 T5 245KM 180kW
Cichutko - nawet 200 km/godz. nie przeszkadza w spokojnej rozmowie; zestaw Harman Kardon brzmi całkiem przyzwoicie choć nie aż tak dobrze jak B&O w większych modelach Volvo
~Tomek_W
Sedan Facelifting 2.0 T3 DRIVE-E 152KM 112kW
Super cicho nawet przy prędkościach 120-140km/h. Przy przyspieszeniach (przy kręceniu silnika powyżej 3tyś) fajny dźwięk silnika - jakby "wyścigowy" - tak stwierdził mój syn.

Usterki Volvo S60 II

Volvo S60 II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Wiliam
Sedan Facelifting 2.0 T5 DRIVE-E 245KM 180kW
Mój pierwszy samochód z klasy premium. Różnice jest ogromna. Nawet przy wyższych prędkościach autostradowych mogę spokojnie rozmawiać przez zestaw głośnomówiący.