Ocena kierowcy - Volvo S80 I

Silnik 2.0 T 163KM 120kW
Rok produkcji 1999
Volvo S80 I 2.0 T 163KM 120kW 1998-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Te 5 cylindrów plus wysokie obroty,coś pieknego
20letni samochód a nadal robi wrażenie,przy odpowiednim kolorze auta,ciemnych szybach i ładnych alufelgach nadal przyciąga wzrok
2.0 turbo daje radę, gnojki w BMW na światłach wąchają spaliny :)
Samochód po autostradach czy drogach szybkiego ruchu,nawet przy 160 km/h w aucie jest cicho i komfortowo,tak masywny samochód a kierownica tak lekko pracuje jakby to było Seicento :)
Tutaj ogromny plus,samochód z 1999 roku i brak jakichkolwiek oznak korozji,podczas gdy auta innych marek moich znajomych z tych lat dosłownie się sypią tutaj karoseria wygląda znakomicie
Bardzo dobra,wszystko widać w bocznych jak i tylnym lusterku,ale jednak niezbędne będą czujniki parkowania bo samochód jest długi,na początku gdy go kupiłem to kilka razy obilem hakiem skrzynkę elektryczna na podwórku,szkoda skrzynki więc kupiłem czujniki :)
W zimie na maksymalnym poziomie ciepła jest tak gorąco że trzeba włączać na połowę,znakomicie się nagrzewa,za to kątem klima robi robotę
To wielka krowa,z tyłu wiozłem 60 calowy telewizor,na luzie 5 osób może podróżować,tekst wielu ludzi którzy siadali z tyłu "ale tu miejsca" z przodu też jest bardzo wygodnie i komfortowo,duża,naprawdę duża przestrzeń wewnątrz samochodu,wystarczy usiąść z tyłu i zobaczyć jaka duża jest odległość od pasażera z tyłu do deski rozdzielczej,magia
Przy 160 km/h można spokojnie dyskutować o polityce z pasażerem z tyłu nawet nie podnosząc głosu :)
Części oryginalne nie ukrywam sporo kosztują,ale jeśli chodzi o zamienniki to są zaledwie trochę droższe od tych z VW czy audi,jeśli ktoś chce jeździć na oryginałach trzeba mieć trochę w portfelu,
Kiedy go kupiłem w 2016 roku jako 16 letnie auto sporo osób nie chciało wierzyć że zapłaciłem za niego niecałe 10 tysięcy,naprawdę ceny tych aut są atrakcyjne aż sam się dziwię że za taki samochód trzeba zapłacić tak nieduże pieniądze,porównując do "słynnej Trójcy" konkurencji
Kilka razy przepaliło mi przekaźnik od drzwi i bagażnika,żarówek nie wliczam :)
W zeszłym roku wymieniany moduł cem (pod kierownicą) ostrzegam naprawdę ciężko go znaleźć, numery muszą być identyczne tak samo rocznik,3 tygodnie szukania,ale to były grzechy poprzedniego właściciela bo dostała się tam woda i zaczeło się robić małe zwarcie,ale dobry elektryk rozpoznał co mu dolega,koszt CEM-u 300 zł i jeździmy dalej :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 T 163KM 120kW [l/100km]

12,0