Ocena kierowcy - Volvo S80 II Sedan

zulugula, 9 lat temu
Silnik 2.5 T 200KM 147kW
Rok produkcji 2007
Volvo S80 II Sedan 2.5 T 200KM 147kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Sprawia wrażenie porządnej fury. Przejechałem jednego dnia 1000km po Polskich drogach nie nie czułem wielkiego zmęczenia. Dużo lepiej niż Mondeo. Kawał samochodu. Wygodne i pewne zawieszenie. Dobrze wyprofilowane fotele. Każdy znajdzie dobrą pozycję za kierownicą.
Spora pojemność. 200KM nie poraża mocą ale całkiem zwinnie radzi sobie z tym ciężkim autem (prawie 2 tony). Niestety lubi wypić trochę oleju. Serwis mówi, że 0,5 - 1l oleju na 10 tys km to norma. Silnik w sumie nie wysilony, mimo że z turbo, ładnie zbiera się z niskich obrotów. Silnik ten doskonale znosi gaz, co nie jest już tak częste. Podobno bez problemu można mu podnieść moc do 230-250KM i to tylko zmieniając mu mapę silnika. Niestety po takiej operacji w ***** dostaje automatyczna skrzynia biegów, która ciężko już znosi taką moc.
6 biegowy automat, elegancko pracuje. Jak trzeba przytrzyma obroty do 6,5 tys. a auto ciągnie jak oszalałe. Przerzuca biegi szybko i niemal niezauważalnie. Jak jedziesz normalnie utrzymuje obroty na poziomie 2-2,3 tys/min. i w aucie jest cichutko.
Zawieszenie jest wygodne, wystarczająco miekkie na Polskie drogi, a zarazem auto pewnie się prowadzi na wyższych prędkościach. Zimą systemy wspaniale korygują tor jazdy. Np. na śliskiej autostradzie, gdzie inni mogli jechać max 80km/h, ja bez problemów leciałem 140km/h.
Jak dla mnie zupełnie wystarczająca. Dosyć grube są słupki przednie ale poza tym, nie bardzo jest się do czego przyczepić.
Wszystko pod ręką. Nie ma przeładowania, funkcje dobrze działają.
Nie mam się do czego przyczepić. Płynna regulacja nawiewu z wyświetlaczem na ekranie. Klima i ogrzewanie szybciutko działa. Fajne intuicyjne przyciski rozprowadzenia nawiewu.
Każdy kierowca znajdzie optymalną pozycję. Z tyłu nie ma tyle miejsca co w SuperB ale siedzisko jest na pewno wygodniejsze i przyjemniej się tam podróżuje. Mój syn ma 192 cm i jest mu bardzo wygodnie z tyłu.
Jest przyjemnie i wystarczająco cicho. Podróżowanie z prędkością 160km/h nie męczy, można normalnie słuchać muzyki i rozmawiać.
Nie jest to lider ekonomii ale komfort i pozostałe zalety muszą kosztować. Mało nie pali. Olej wciąga. Koszt części może nie poraża ale najtańszy nie jest. W sumie np. porównując z Passatem jest minimalnie droższy. Dobrze że jest bezproblemowy dostęp do zamienników i można niemal wszystko naprawić poza ASO.
Jak dla mnie stosunek ceny do jakości wypada dobrze. Auto jest warte swojej ceny i kosztów. Wydaje mi się, że nie jest to Volvo co z lat 80-tych ale mimo wszystko jest porządniej zrobione niż konkurencyjne modele.
Jak do tej pory jedynie miałem problemy z odmą silnika. Nic poza tym.
Brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.5 T 200KM 147kW [l/100km]