Lista ocen Volvo V40 I (415) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 375 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bolo
Kombi 2.0 T 160KM 118kW
Czasami haczy wsteczny. Poza tym precyzyjnie, nie za długo nie z krótko tak w sam raz. Mam skrzynkę M56 (bez \"kółka\" dla biegu wstecznego. Jest lepsza niż tzw. \"francuska\". Niemnjej poprzednie V40 miałem z francuską i też nie narzekam. Podstawą w tej francuskiej jest wymiana tulejek zewnętrznego mechanizmu. I działa jak nowa!
~Komsta22@orange.pl
Kombi 1.9 TD 95KM 70kW
oceniam ja doskonale ponieważ wszyscy mówią a bo w audi czy innym \"Niemcu\" lepiej chodzi no i ok zgadzam się że w nowym passacie lepiej chodzi bo jest nowsza mniej zużyta itp itd a w passacie o podobnym przebiegu i tym roku skrzynia chodzi tak samo jak nie gorzej zależy jak kto dba o nią po za tym panowie z ikarusów mają gorzej :P
~LUKAS23441
Kombi 1.9 TD 95KM 70kW
Skrzynia nie jest zła szczególnie jeśli trafimy samochód zadbany z udokumentowanym przebiegiem (nie z serwisówką która na ostatniej stronie ma napis printed china, i jest prawdą że jedynka troszkę haczy a czwórka i piątka jest trochę za krótka w mieście tego nie widać ale w trasie i owszem przydał by się szósty bieg
~Kazik
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Skrzynia ogólnie ok, ale nie jest bez wad. Utrzymanie jej w stanie idealnej funkcjonalności wymaga wkładu finansowego. (tulejki wybieraka)- niby nic ale zawsze coś. Druga rzecz to sprzęgło które jak jest nowe to ok. ale mając około 180000 km przebiegu trzeba liczyć się z jego wymianą. Ceny są dość wysokie i przyprawiają o ból głowy.
~Michał
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
Skrzynia biegów w Volvo spisuje się dobrze aczkolwiek perfekcyjna nie jest, nie mniej nie sprawia kosztownych problemów po prostu nie chodzi jak po maśle ale czego oczekiwać od 20 letniego samochodu? Bądźmy sprawiedliwi spisuje się i tak znacznie lepiej niż w większości samochodów w granicach tego wieku :)
~Sebek
Kombi 2.0 16V 140KM 103kW
Skrzynia w porządku, biegi płynnie można zmieniać, żadnych luzów, żadnego stukania ani pukania. No i też nie jest awaryjna, w moim aucie w ciągu 19 lat tylko raz musiałem ją zmienić. Kamień wybił mi dziurę w bloku od skrzyni, i w ciągu tygodnia się wszystko posypało. Dzięki Polskie drogi ! :)
~Paweł
Kombi 1.9 TD 115KM 85kW
Dobrze daje 4 bo czasem 3 nie wchodzi jak się za lekko sprzędło przyciśnie. Nie jest tak dobra jak silnik, długość przełożeń świetna 5 bardzo długa.Przy 150km/h zaledwie 3100 obr/min. i wciąż jest cicho. Ogólnie nie ma na co narzekać ale moje poprzednie auto choć starsze miało precyzyjniejszą Audi A4
~Marek
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Pierwszy bieg ciagle chaczy. To chyba taka przypadlosc. Ciagle mnie to irytuje i nie moge sie do tego przyzwyczaic. Wymienialem takze tuleje bo przestal dzialac wsteczny. Zamiennikow brak - orygianl 70 zl za dwa plasytkowe elementy. 5 bieg jest dlugi i daleki na bok. Po za tym chyba nie jest wadliwa.
~..M..
Kombi 1.8 16V 115KM 85kW
W modelach V40 i S40 zdażają się problemy z jadynką i wstecznym. Nie jest to wina samochodu tylko naszych dróg , co jakiś czas trzeba wyregulować drążek zmiany biegu i po kłopocie. Trzeba tylko trafić na mechanika który wie o co chodzi i nie będzie chciał z nas zedrzeć .Regulacja kosztuje ok.50zł .
~2054607
Kombi 2.0 16V 140KM 103kW
Najgorszy element auta - może dlatego, że konstrukcja żywcem przeniesiona z Renault 9 ? Sterowanie za pomocą metalowego pręta - to nie przystoi w aucie, które bądź co bądź aspirowało do klasy premium. Przy tym przebiegu zaczęły się kłopoty - czasami zacina się na piątce i nadaje się do remontu.