Lista ocen Volvo V40 I 1.9 TD 95KM 70kW 1999-2000 (27) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Komsta22@orange.pl
Kombi 1.9 TD 95KM 70kW
oceniam ja doskonale ponieważ wszyscy mówią a bo w audi czy innym \"Niemcu\" lepiej chodzi no i ok zgadzam się że w nowym passacie lepiej chodzi bo jest nowsza mniej zużyta itp itd a w passacie o podobnym przebiegu i tym roku skrzynia chodzi tak samo jak nie gorzej zależy jak kto dba o nią po za tym panowie z ikarusów mają gorzej :P
~LUKAS23441
Kombi 1.9 TD 95KM 70kW
Skrzynia nie jest zła szczególnie jeśli trafimy samochód zadbany z udokumentowanym przebiegiem (nie z serwisówką która na ostatniej stronie ma napis printed china, i jest prawdą że jedynka troszkę haczy a czwórka i piątka jest trochę za krótka w mieście tego nie widać ale w trasie i owszem przydał by się szósty bieg
~Tomek
Kombi 1.9 TD 95KM 70kW
Bez zastrzeżeń. Nic nie cieknie i mam nadzieję, że nie zacznie. Biegi wchodzą płynnie. Czasami jest delikatny problem z wrzucaniem jedynki, po prostu jak ktoś nie ma wyczucia wrzuca trójkę. Jednka ja nie mam z tym absolutnie żadnych problemów.
~Lukasz z Krakowa
Kombi 1.9 TD 95KM 70kW
Może być. Biegi nie wchodzą jakoś super precyzyjnie ale da się nimi operować w miarę sprawnie. Irytująca bardzo długi drążek plus fatalna jakość materiału na gałce. Coś a-la pianka która się wyciera, pęka i kruszy.
~Łukasz
Kombi 1.9 TD 95KM 70kW
Tutaj odemnie mały minus gdyz bardzo czesto zuzywają sie tulejki wybieraka skrzyni przez co co jakis czas ciezko wbic bieg wsteczny i jedynke, naprawiałem to juz kilku krotnie, a tak pozatym na trase brakuje 6 biegu to fakt
~szymas
Kombi 1.9 TD 95KM 70kW
Skrzynia niestety też od reno, przeciętna. Można zauważyć, jak lewarek lata przy przyśpieszaniu i hamowaniu, wrzucanie biegów jednak nie sprawia trudności. Tuleje wybieraka miałem sprawne. Skok lewarka długi.
~rip
Kombi 1.9 TD 95KM 70kW
Skrzynia lubi delikatnie cieknąć, taka już bolączka, jeżeli biegi nie wchodzą dokładnie i się blokują trzeba pamiętać o wymianie tulejek od drążka wybieraka komplet max 80ziko (można wymienić samemu)
~Alladyn
Kombi 1.9 TD 95KM 70kW
Wybierak wstecznego szwankuje w moim pojeździe jak w każdym. Częste problemy uwidoczniły się i u mnie. Brak możliwości wbicia wstecznego jest dosyć upierdliwa.
~kamil_11
Kombi 1.9 TD 95KM 70kW
biegi nie zawsze chodzą płynnie. ciągła wymiana tulejek od wybieraka, psujący się "pierścień" od biegu wstecznego
~Kjuba
Kombi 1.9 TD 95KM 70kW
Tulejki skrzyni biegów trzeba wymieniać średnio co 40 tyś. km, ale są to koszty rzędu 100 zł (części + wymiana)