Ocena kierowcy - Volvo V40 II Hatchback

androzek, 7 lat temu
Silnik 1.6 T3 150KM 110kW
Rok produkcji 2015
Volvo V40 II Hatchback 1.6 T3 150KM 110kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Jeździ żona.Ja czasami.Piękny samochód,idealne proporcje,z każdej strony się podoba.Wnętrze doskonale spasowane z dobrych materiałów.Dyskusja czy Volvo to marka premium bezzasadna.Na pewno lepsze materiały niż w BMW 3.Bezpieczny (sprawdzone!)
Dobry fordowski ecoboost.Dość cichy i elastyczny.Mojej żonie wystarcza.Ja wolałbym 190 KM i 300 Nm.Oszczędny,niekłopotliwy w eksploatacji.Nadaje się do miasta i na trasy dla spokojnych kierowców.
Trochę długi skok lewarka.Bez zgrzytów i trudności we wrzucaniu biegu,lubiany delikatny "klik" w czasie wrzucania biegu.
Dość twardy ale nie przesadnie.Na zakrętach stabilny.Układ kierowniczy trochę "gumowaty" - ja jeżdżę Fordem i lepiej "czuję" samochód.Za duża kierownica.
Dobry ale jest to związane z charakterem samochodu.bardziej komfortowe są większe Volvo.Ten ma być bardziej zadziorny.
Charakterystyczna dla Volvo,jedni lubią inni nie.Na pewno wolę pokrętła niż tablety z mnóstwem przycisków.
Wydaje mi się ,że klima bardziej chłodzi niż powinna.Grzanie dobre,niestety brak nawiewów na tył.
Mam 181 - z przodu bez najmniejszych problemów.Z tyłu syn 185 też się mieści bez strasznych wyrzeczeń.Bagażnik adekwatny do wielkości samochodu.
Do prędkości 150 bez zastrzeżeń
Ekonomiczny silnik.Żona głównie jeździ po mieście - średnie zużycie 7,6 l/100.Na trasie też nie ma się do czego przyczepić.Koszty utrzymania bardzo dobre,przeglądy bez cenowych fajerwerków.
100.000 za kompakt to pewnie dużo ale naprawdę warto ( wersja Ocean Race ).Nie ma się poczucia "przepłacania" za niewiadomo co.Dla kogoś kto chce się trochę wyróżnić a nie musi nikomu nic udowadniać auto w sam raz.
Bez problemów.
Bez problemów.