Ocena kierowcy - Volvo V40 II Hatchback

Silnik 1.6 D2 115KM 85kW
Rok produkcji 2013
Volvo V40 II Hatchback 1.6 D2 115KM 85kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Ilość miejsca i wyposażenie
Zawieszenie : trzeszczy i skrzypi, buja i skacze
Inne : klekocące mocowania pasów
Przed zakupem przeczytałem opinie poprzedników, przetestowałem to i kilku innych konkurentów. Kupiłem i...żałuję. Następny na bank nie będzie Volvo, a przynajmniej nie z najnowszych generacji. Testowałem zastęcze nowe S60 i tylko potwierdziło moją niechęć...
Taki miał być, taki jest, tylko obrotowa prędkość robocza bardzo krótka i słaby z dołu na każdym biegu
Wchodzi pewnie, tylko dwójka dziwnie haczy. Serwis twierdzi, że typ "tak ma". Pamiętając służbowe V50, tam też był ten sam efekt, więc może? Niemniej...
Na garbach buja jak na morzu, na krótkich gubisz plomby. Amory w porządku. Za to promień skrętu ludzki w porównaniu do poprzednika i po gładkim jedzie jak po szynach.
Na boki i do tyłu dramat. Bez czukników i kamery - loteria, ale i tak patrzenie przez tylkne szybki równa się zerowej widoczności
Za dużo guzików przy mediach, ale i tak spoko.
Szybko, sprawnie, tylko regulacja skrajnych nawiewów do bani. Ne ustawisz, żeby wiało obok kierowcy, lub pasażera.
Na ta wielkość w sam raz. Bagażnik akceptowalny. Oczywiście max 4 osoby.
Po S60 '07, które miałem do tej pory, to jest główny powód, dla którego już nie wybiore Volvo. Chyba, że zwolnią ksiegowych. I nie chodzi o dźwięk silnika.. Z kół kakafonia, z zawieszenia - jeki stęki na kazdej nierówności. okna nieszczelne, a mocowania pasów w słupkach kołacza jak kastaniety. Nie do poprawy, choc były już "wyciszane" i "mocowane"
Pali mało, ale i tak więcej, niż obiecują. Sporo wiecej! Serwis kosztuje jak każdy, 4 letnia gwarancja, zniżki w polisach za markę.
Wyposażenie ok, ale za niedoróbki, eko skórzana kierownicę i jakość wykonania powinno kosztować nie ponad 110tys. ale max 70tys. Jak Focus, którego czasem wypożyczam. Inna sprawa - on nie trzeszczy, nie kołacze, silnik ten sam, a jakość materiałów podobna.
Skrzypienie zawieszenia, nieszczelności drzwi, kołaczące mocowania pasów bezpieczeństwa, poprawka geometrii - wszystko zgłoszone, naprawiane i ...nie naprawione. Po krótkiej przygodzie z Euroservice, którego szczerze nie polecam, wrócę do Dom Volvo, który nigdy dotąd nie zawiódł.
Na razie nic.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 D2 115KM 85kW [l/100km]