Ocena kierowcy - Volvo V40 II Hatchback

dgraf, 3 lata temu
Silnik 2.0 D4 DRIVE-E 190KM 140kW
Rok produkcji 2014
Volvo V40 II Hatchback 2.0 D4 DRIVE-E 190KM 140kW od 2014 - Oceń swoje auto
Bardzo szybkie i nieźle wyciszone autko. ma swoje minusy, ale w każdym aucie jakieś znajdziemy. Koszty serwisowe na średnim poziomie. Spalanie 5-5,2l średnio (koło komina i autostrada około 140-170km/h; powiedzmy że 50/50). Przy prędkości do około 120 spalanie w granicach 4l. Kultura pracy silnika jak to diesel. Na postoju i przy gwałtownym przyśpieszaniu trochę go słychać, ale porównując to do większości aut to jest błoga cisza. Swobodnie rozmawiamy nawet przy dużych prędkościach.
Silnik jak dla tego autka w zupełności wystarczający. Daje sporo a pali niewiele. Bardzo płynnie rozwija moc ,przez co jej za bardzo nie czujemy, tym bardziej że jest cicho. Przyrost prędkości nie pozostawia jednak złudzeń. Silnik daje rade w znacznie większych samochodach Volvo więc tutaj jest aż nadto.
Sprężyste nastawienie. Na w miarę równych drogach super. Na kiepskich tez nieźle ale czuć twardość
wygląd jest sprawa gustu. Mnie się podoba
Z tyłu oczywiście mniej miejsca, ale kupiłem go z założeniem że mało kiedy pojedzie z kompletem pasażerów.
Nawet przy sporych prędkościach w środku jest cisza jak w większych samochodach.
Paliwo, olej, filtry
Głośnik w drzwiach zaczął wydawać dziwne odgłosy. Używany identyczny kupiłem za 30zł i sprawdziłem go na miejscu.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D4 DRIVE-E 190KM 140kW [l/100km]

5,2