Ocena kierowcy - Volvo V60 I Kombi

Silnik 2.0 D4 163KM 120kW
Rok produkcji 2012
Volvo V60 I Kombi 2.0 D4 163KM 120kW 2012-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Super dźwięk, moc
Świetny samochód polecam. Przed zakupem testowałem A4,Q3, C220 ale jakoś nie przekonały mnie do siebie ani jakością ani osiągami podczas jazd próbnych. Wsiadłem do Volverina wcisnąłem start i...stało się. Bardzo dobrej jakości materiały (dużo lepiej niż Cklasa i audi) mam wersję momentum, kinetic jest słaby a summum..kosztuje sporo i często jest to jasna skóra która się szybko brudzi. Świetnie narysowana sylwetka, klasa i elegancja bez festynowych dodatków. No i ten dźwięk 5 cylindrów ;)
Bardzo mocny, fantastycznie brzmiący. Bardzo cichy po odpaleniu i podczas jazdy (jak na diesla) za to przy przyspieszaniu słychać przyjemny pomruk - na pewno nie przeszkadza ;)
Manualna 6tka i jak to w dieslu - krótkie przełożenia - idealny byłby nowy 8 stopniowy automat bo ten 6cio biegowy też jest średni tylko.
Bardzo komfortowy ale daleki od kanapy typu nowy Passat. Najsłabiej radzi sobie z poprzecznymi nierównościami - słychać (niski profil). Poza tym jest doskonale. Auto jest zawieszone troszkę wyżej ale spokojnie daje radę w zakrętach - opony 235 - oryginalnie w wersji momentum. Ma trochę duży promień skrętu ale jak się o tym pamięta to nie przeszkadza ;)
Wszystko jak najbardziej pod kontrolą - w końcu to przeszklone kombi.
Super super wygodnie się podróżuje. minusem mogą być uchwyty na napoje pomiędzy lewarkierm skrzyni a podłokietnikiem - dla mnie są ok bo służą mi jako dodatkowe schowki.
Daje radę, nawet czasem za bardzo mrozi ;) szyby nigdy mi nie zaparowały.
Kierowca i pasażer luksusowo - tył mniej ale nie szukałem dużego samochodu dla pasażerów z tyłu..bo nie wożę jeszcze ;) bagażnik średni w Passacie i Lagunie miałem trochę większy ale mi wystarcza spokojnie i dodatkowo jest świetnie dopracowany pod względem jakości jak i bezpieczeństwa i przewożenia ładunków Audi A4 się chowa.
Bardzo cichy po zapaleniu jak już pisałem. Przy normalnej jeździe również bardzo komfortowo,głośniejszy pomruk przy przyśpieszaniu - dla mnie to akurat zaleta;)
Zakup bardzo dobry - wyprzedaż rocznika, przegląd po 30tys (duży) w rozsądnych pieniądzach około 1,4tys pln (olej - jest go sporo, filtry, filtry od klimatyzacji... Pali średnio 6,8 co przy 5 cylindrach 163 koniach i 400nm jest ok. Jeżdżę w miarę dynamicznie po mieście, autostrada 150-170. samochód jest bardzo oszczędny przy niższych obrotach - przy 90-110kmh pokazuje wartości wokół 4,0l jak ktoś lubi oszczędzać to polecam..ja lubię jego pomruk;)
Uważam,że super szczególnie na wyprzedaży - nowy około 140-150tys mój był sporo tańszy niecałe 120tys czyli w cenie Passata - jakość, komfort i klasa nie do porównania, wiem jeździłem passatem.
Po przejechaniu 52tys absolutnie nic.
Nic

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D4 163KM 120kW [l/100km]