Lista ocen Volvo V70 I (91) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 76 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~uprightbassmatt
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
W sumie nic za wyjątkiem tej koszmarnej nagrzewnicy i męczenia się nawet ponad rok! po zakupie z wszechobecnym smrodem glikolu w kabinie (do kabiny ciekł płyn chłodniczy i był dosłownie wszędzie zamaskowany pod grubymi dywanikiami), wiec zafundowali mi na starcie w warsztacie demontaż calego przodu,zeby ją wymienić (tapicerka,decha) MASAKRA! Bylo ciężko. Parowanie wnętrza niemiłosierne! Wilgotność we wnętrzu pojazdu wynosiła 90%, ale teraz już...
~kosmal3006
Kombi 2.0 20V 180KM 132kW
Stan licznika - 180 tys km, ile ma w rzeczywistości nie wiem ale sądząc po wnętrzu nie wiecej niż 300 tys. Poza materiałami eksploatacyjnymi i wymianą przepływomierza (oryginalny Bosh - około 500 zł)nie stwierdziłem żadnycjh innych awarii jak do tej pory i niech tak już zostanie. Regenerowana była kilka tys. km temu turbina - wymiana jej uszczelnienia bo zaczęła puszczać olej do intercoolera. Silnik wyposażony w przepustnicę "na linkę" bez...
~mnich
Kombi 2.5 20V Turbo AWD 193KM 142kW
U mnie nic ... odpukać, choć nie wiem czy nie szykuje się remont skrzyni :( Jednak ponieważ mam wszystkie faktury od jego nowości (samochód krajowy) uważam, że z jego awaryjnością jest dobrze - poza wymianami mat. eksploatacyjnych, notowane ponadprzeciętne zużycia tylnych klocków, amory itp. Poza tym jeden duży przegląd robiony na szczęście nie przeze mnie za ładnych kilka tysi.. z wymianą mnóstwa pierdół o których istnieniu nie miałem...
~Roman
Kombi 2.5 144KM 106kW
Punkt 1. Tworzywo zastosowane do "wyścielenia" wgłębień tapicerki drzwiowej nie wytrzymuje temperatury od słońca. Widoczne, postepujące odkształcenia szpecą wygląd wnętrza. A szkoda. Punkt 2. Track i ABS okresowo wyłączają się.- NIEBEZPIECZNIE ! Punkt 3. Oświetlenie wnętrza pojazdy nie zawsze gaśnie po zamknieciu auta. trzeba kilkakrotnie otwierać i zamykać - KŁOPOTLIWE..
~Drug
Kombi 2.0 20V Turbo 225KM 165kW
Zawieszenie niestety nie jest na nasze drogi. Moduł TRACS-ABS jest niesamowicie awaryjny, a nowy kosztuje 2500zł, ale moge pocieszyc ze wymiana nic nie da bo i tak sie popsuje, ale mozna go naprawic z usunieciem wady fabrycznej za 600zl. Ja tak zrobilem i jest ok. Drobne wycieki z półosi sie zdazają, ale przy 300000 km to chyba ma prawo
~Staszek, Volvo V70XC 2,5 T 1998 rok automat
Kombi 2.5 20V Turbo AWD 193KM 142kW
dosłownie nic mnie nie trafiło, pilnować należy rozrządu, termostatu, pompy wody, wymian oleju i filtrów, dbać o skrzynie biegów, łożysko podpory wału ( 4x4 ), krzyżak na wale smarować bo zatarty potrafi narobić sporych szkód m.in. uszkodzenie łożyska podpory wału i napędu tylnej osi
~kuba
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
brak poważnych awarii przez 5 lat (100 tys. km) amortyzatory, wentylator ogrzewania, sterownik szyb, pompa (700 zł używana) oleje filtry itp..... bardzo rzadko stoi u mechanika, nigdy się nie \"rozkraczył\" choć wcale przesadnie nie dbamy o niego, naprawdę trudno narzekać
~majkel
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Żadnych, nie licząc koła pasowego, którego guma poszła mi w rozrząd i braku mocy silnika (-20KM), czego powodem jest \"coś\". Jeżdżę i się nie przejmuje, silnik jest na tyle dynamiczny, że i bez odpowiedniej ilości powietrza daje rade:)
~herr_Grom
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Zużywają się tylko części, które i tak trzeba wymieniać. Klocki hamulcowe, akumulator, filtry... Poza tym szwankuje mi nieco ABS, ale to problem, który załatwi mi elektryk. Ponoć wystarczy podłączyć do komputera i tyle.
~jasiek
Kombi 2.5 TDI 140KM 103kW
Najwiecej przykrosci dostarczyl podobno najlepszy silnik z audi a6.W zimie zapalal z samostartem albo wcale,jak przyszlo lato wogoole przestal palic. 4 m-ce w warsztatach zniechecilo mnie do tego auta.