Ocena kierowcy - Volvo V70 I

Silnik 2.5 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 1999
Volvo V70 I 2.5 TDI 140KM 103kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie w stosunku do dynamiki
Auta mają swoje lata, i swój przebieg w moim przypadku bardzo duży. Jednakże za auto nie dałem nawet 8000zł od roku wymieniłem w nim tylne klocki, olej, oraz regenerowałem rurkę wspomagania kierownicy, koszty w skali roku żadne. Auto przyśpiesza jak złe, 140KM pomaga w trasie gdzie mamy jeden pas. Na autostradzie bez najmniejszego problemu rozpędza się do 190km/h i chce jeszcze. Spalania jak w LUPO... w mieście przy spokojnej jeździ auto spala około 5,8 do 6l. W trasie jak nie przekraczam 110km/h i jadę ekonomicznie pali około 5l. W środku, ciche, wygodne bogato wyposażone. Faktycznie trochę trzeszczą plastiki... ale 340 000 km na liczniku robi swoje. Bardzo pojemny bagażnik! Przednie siedzenia bardzo wygodne. Tylne też.
Dynamiczny, cichy podczas jazdy, niskie spalanie
Biegi wchodzą bardzo delikatnie bez najmniejszego wysiłku
Mam całe zawieszenia do zrobienia więc nie będę się wypowiadał :)
Ok. Lepsze oświetlenie w nocy by się przydało, ale zakres widoczności przez przednią szybę oraz boczne bez zarzutów.
Chyba moja nagrzewnica już umiera śmiercią naturalną ale i tak zimą jest ciepło a latem może być chłodno. Parują mi tylne szyby, ale to najprawdopodobniej dlatego że nie jeżdżę z klimą
Bardzo, bardzo dużo miejsca. 5 osób może jechać na wypad w góry. Deski snowboardowe mieszczą się do bagażnika bez kładzenia siedzeń. Ostatnio przewoziłem w bagażniku 5 sztuk palet(nie EURO, trochę mniejszych)... miejsca full komfort wysoki
Bardzo cicho i super ori nagłośnienie volvo
Dużo części zamiennych. Ceny nie bardzo niskie jak dla tico ale znośne, bardzo znośne. Naprawy też w porządku, bardo dużo można robić samemu. Mój w mieście pali(Warszawa) pali 6L czasem mniej, w trasie jak nie przekraczam 110km/h pali 5,5... Warszawa-Katowice robię za 100zł !!!
7500 zł za 1999 rok z przebiegiem 340 000 km gdzie przebiegu w ogóle się nie bałem patrząc na norweskie i szwedzkie aukcje oraz wiedząc że a volvo siedzi silnik z T4
Auto ma swój wiek i przebieg, do tego długo jest w kraju. Z drobiazgów, strzelił mi przewód wspomagania kierownicy i uciekał płyn, zalutowano dziurę za 100zł. Strzelił też wąż klimatyzacji, wymiana elementu gumowego kosztowała 15zł plus nabicie klimy. Poza tym nic się nie dzieje.
Na razie zero. Nic się z autem nie dzieje jeśli chodzi o poważne usterki.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 140KM 103kW [l/100km]

5,9